Od Prostějova až za Držovice bude do poloviny prázdnin možné jet jen jedním pruhem. Oprava zavře v tomto úseku i nájezdy na R46.

„Z důvodu probíhajících oprav bude uzavřen pravý jízdní pás ve směru od Vyškova na Olomouc. Levý jízdní pás, tedy ten v opačném směru, bude průjezdný pro oba směry. Tato uzavírka by měla trvat do 27. července. Bude začínat u Mechaniky v Prostějově a končit těsně za Držovicemi," sdělila v úterý odpoledne policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dodala, že zároveň budou uzavřeny všechny nájezdy na silnici, které ústí do uzavřeného jízdního pásu.

„Jízdní pás vedoucí od Olomouce na Vyškov, tedy protisměr, pak bude uzavřen během srpna," vzkázala řidičům Urbánková.

O plánované uzavírce informovala na čtvrteční tiskové konferenci prostějovských radních náměstkyně Alena Rašková.

„Nájezd na Brno bude v Prostějově jen v ulici Brněnská. Na Olomouc se pak z Prostějova dostanete po staré silnici, tedy buď na Vrbátky, nebo na Olšany u Prostějova," sdělila Rašková.

Martin Smolka, šéf olomouckého Ředitelství silnic a dálnic, vyjádření náměstkyně prostějovského magistrátu v pátek nepotvrdil.

„Zatím jde o jednu z variant. Řešení budeme znát v pondělí," konstatoval.

V pondělí odpoledne ale redakci Deníku telefon nezvedl a k zastižení nebyl stejně jako v úterý.

Tichý asfalt má zmírnit hluk

Tichý asfalt ná tlumit lomoz z projíždějících aut. Na hluk si stěžují především obyvatelé Vrahovic.

„Díky tichému asfaltu by trasa měla být méně slyšet," připomněla Alena Rašková, která doufá, že po několik prázdninových týdnů uzavírek dokážou řidiči zvládnout v klidu.

Loňské a letošní práce na rychlostní komunikaci R46 přijdou dohromady na zhruba sto padesát milionů korun. Úpravy trasy přitom nekončí. Ve stádiu příprav je nyní například projekt modernizace nájezdů v Držovicích.

„Tato stavba je vyvolána potřebou rekonstrukce stávající mimoúrovňové křižovatky, která v současné době nevyhovuje platným normám a technickým podmínkám pro rychlostní komunikace a mimoúrovňové křižovatky," vysvětluje ředitelství silnic a dálnic.