V samotném Prostějově nechá krajský úřad společně s magistrátem Plumlovskou ulici. Ta tak po Brněnské bude druhou výpadovkou, kterou hejtmanství nechá opravit.

"Město se na investici do této krajské komunikace bude podílet úpravou chodníků, zeleně či parkovacích míst," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Křižovatky, most i cyklostezka

Zbytek Prostějovska pak čeká například rekonstrukce mostu v Brodku u Prostějova či úpravy křižovatek v Olšanech. Výrazných novinek se ale dočkají také v Bedihošti. Zde se chystají nejen na novou vozovku s mostem ale také na cyklostezku.

"Během prázdnin by mělo na práce dojít. Most je v havarijním stavu, každoročně je i díky žním hodně zatěžovaný. A aby mohly děti bezpečně dojíždět do bedihošťské školy či další lidé k lékaři, budujeme k tomu i cyklostezku do Kralic na Hané," prozradil starosta Bedihoště Jiří Zips.

Dostane se však také na výše položené obce. Třeba Horní Štěpánov, kde budou pokračovat dělníci v již započaté rekonstrukci.

Snad největších změn by se ale měli dočkat v Přemyslovivích. A ocení je i návštěvníci koupaliště ve Stražisku. V plánu je totiž podle informací z kraje oprava silnice z Přemyslovic do Růžova.

"Za rekonstrukci jsme rádi, silnice není v dobrém stavu. Hlavně jsme však počítali s opravami silnice do Pěnčína. K té už v minulosti mělo dojít, jenže nakonec z toho snad kvůli majetkovým poměrům sešlo," řekl starosta Přemyslovic Lubomír Štafa.

Brněnská i Plumlovská

Opravy silnic však znamenají také komplikace. Ty letos začaly ještě dlouho před typickým časem pro stavební práce, tedy před letními prázdninami. V běhu už jsou opravy silnice v Brněnské ulici a dále směrem na Němčice. Zdeněk Fišer však ubezpečuje, že souběh rekonstrukcí nehrozí.

"Plumlovská ulice by proto měla být uzavřená na etapy," uklidnil Fišer.

Připomněl tak situaci z roku 2015. Tehdy došlo k současnému uzavření hned tří důležitých dopravních tepen ve městě - Kostelecké ulice či severní obslužné. Situace vyvolala nejen dopravní komplikace ale také kritiku ze strany veřejnosti.