Ta se nyní chýlí ke konci.

"Vnější část oprav už je hotová. Postupně se sem bude vracet část kroužků. Jiné, třeba na Skálově náměstí, ale zatím zůstanou, kde jsou," uvedl Jan Zatloukal, ředitel Sportcentra.

Rekonstrukce nemálo komplikovala pořádání kroužků. Město se totiž potýká s nedostatkem vhodných a volných náhradních prostor.

Podle vyjádření náměstka primátora pak dospěla ke konci ještě jedna záležitost týkající se prostorů na Vápenici. A sice snaha o to postavit zde halu čtyřicet krát dvacet metrů ve dvorním traktu.

"Původně navržený projekt není na základě rozhodnutí Krajského úřadu a dotčených vlastníků pozemků realizovatelný. V současné době hledáme možnosti řešení dvorního traktu. Vnitřní kapacity máme samozřejmě zajištěné," uvedl Jiří Rozehnal.

Čekárna u lékaře. Ilustrační foto
Chřipková epidemie na Prostějovsku nastupuje. A bude hůř
Havárie na mostku u Skřípova
Šofér uhýbal protijedoucímu autu, letěl do mostku

Argumenty proti hale

Právě tato stavba se stala trnem v oku některých opozičních zastupitelů. Ti sice schválili rekonstrukci historické budovy, nicméně se postavili proti stavbě nové tělocvičny v této lokalitě.

"Od začátku je to špatně. Problém vidím hlavně v tom, že se takto zahltí vnitroblok. Další pak v parkování - přece když naroste zastavěná plocha, je třeba se připravit i na nárůst té parkovací," řekl třeba František Frömml, jeden z kritiků záměru.

Ten navíc opakovaně zamítl i krajský úřad. Ten vyhověl stížnostem jednoho z majitelů sousedních pozemků na některé parametry stavby i způsob jednání magistrátu s ním.

"Oficiálně o změně záměru nic nevím, nemůžu se k tomu tedy nijak vyjádřit," uvedl pro Deník majitel, který si nepřál své jméno uveřejnit.

Ples OA Prostějov 2019
Krásné dívky se vlnily v rytmu Benátek, navlékly i boxerky. Podívejte se

Několik možností

Zda a kde v Prostějově vznikne nová sportovní hala tak stále není jasné. Spekuluje se v té souvislosti o výstavbě za místním nádražím. Nicméně na začátku svého mandátu upozornil primátor města František Jura, že vedení Prostějova probere více možností.

Zimní putování s Čelechovic do Čelechovic 2019
Parádní pochod! Na Kosíř se putovalo mezi vločkami. Podívejte se