Během rekonstrukce došlo k úpravě dispozičního řešení, k výměně vzduchotechniky, inženýrských sítí i podlahových krytin. Díky změně dispozic jsou přitom nově prostory pro pacienty větší.

„Díky modernizaci a změnám dispozic jsme mohli navýšit i počet lůžek na standardním oddělení, a to na celkových dvacet pět,“ prozrazuje Josef Tenora, primář dětského oddělení Nemocnice Prostějov.

Ta změna je obrovská, libuje si maminka malého pacienta

Velkou novinkou, kterou malí pacienti ocení zejména v letních měsících, je pak klimatizace, která na oddělení dosud zcela chyběla.

"Je to úžasné, velká změna. Rodila jsem tu před dvěma roky a musím říci, že ta změna je obrovská. Teď tu ležím se synem a nemůžu si na nic stěžovat," chválila si nové prostory Michala Škobrtalová z Ivaně, která se svým synem Martínkem leží na dětském oddělení.

Samozřejmostí je pak nová veselá výmalba, vybavení rekonstruovaných pokojů novým moderním nábytkem i zdravotnickou technikou.

„I když naše dětské oddělení vždy poskytovalo pacientům špičkové služby, fakt, že zde již tři desetiletí nedošlo k žádné modernizaci prostředí, bylo znatelné. Věřím, že rekonstrukci ocení jak naši malí pacienti, tak i jejich rodiče, kteří s nimi mnohdy pobývají na oddělení celou délku hospitalizace,“ říká Marie Marsová, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou Nemocnice Prostějov spadá.

Pochvala od hejtmana i primátorky

Největším investorem byl Olomoucký kraj.

"Dětský pacient je velice vnímavý. Zvláště v horkých letních měsících ocení ti nejmenší klimatizaci. Olomoucký kraj podporuje dlouhodobě vekeré aktivity ve zdravotnictví a sociální oblasti," vyjádřil se Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Se současným stavem v prostějovské nemocnici je spokojená i primátorka.

"V době, kdy přecházela nemocnice pod AGEL, jsme nevěděli co to bude znamenat. Mohu říci, že smekám. Dětské oddělení není prvním, které bylo zrekonstruováno. AGEL se opravdu stará dobře," chválila současný stav Alena Rašková.

Dětské oddělení Nemocnice Prostějov aktuálně disponuje celkem pětadvaceti lůžky na standardním lůžkovém oddělení a více než dvacítkou dalších lůžek na jednotkách intenzivní péče pro děti i novorozence. Oddělení zajišťuje ambulantní i nemocniční péči pro děti do devtaenácti let v plném rozsahu. Nemocnice Prostějov, je členem skupiny AGEL.