„V srpnu určitě nic uzavírat nebudeme. Rekonstrukce bude zahájena, až se dokončí oprava mostu v Brněnské ulici do Žešova,“ řekl Fišer. Prostějov by tím totiž přišel hned o dvě důležité příjezdové cesty.

Na rekonstrukci se musí teprve vypsat výběrová řízení a začít skutečně opravovat by se mohlo na konci října, nebo začátkem listopadu. Okolo data rekonstrukce panovaly nejasnosti.

„Já jsem se o tom, že nějaká rekonstrukce měla být, dozvěděl od tisku. To je jediná informace, kterou mám,“ uvedl ředitel dopravní společnosti FTL Jiří Hloch.

Vozovku dělníci budou opravovat naráz, právě kvůli její opravě bude Plumlovská ulice uzavřena. Další práce už budou probíhat na etapy a provoz na ulici by neměly vážněji omezit. Po dobu opravy silnice ji budou muset autobusy objíždět po jiné trase.

„Opravdu nemám žádné informace. Na to, jak rekonstrukce ovlivní, nebo neovlivní autobusovou dopravu, teď nejsem schopný odpovědět,“ omlouval se Hloch. Podle Fišera ale budou autobusy jezdit podle standardních objízdných tras.

Nová parkovací místa a zeleň

Mimo nově spravené vozovky v Plumlovské ulici přibudou parkovací místa po stranách ulice a mělo by zde přibýt i zeleně. Během rekonstrukce dojde i k opravám vedení plynovodu. Některé z těchto prací by se mohly protáhnout i do příštího roku.

Finančně se bude město na opravě podílet zhruba jednou třetinou.

„Zakázka ještě není vysoutěžená, ale předpokládáme, že by město zaplatilo asi dvanáct milionů korun,“ vysvětlil Fišer.

Jak to vidí obchodníci v ulici?

Z plánované rekonstrukce ale nejsou moc nadšení lidé, kteří v ulici provozují obchody.

„To nám určitě zkomplikuje provoz. Pokud bude ulice zavřená dlouhodobě, může nás to zničit. Nevím, proč se rekonstrukce neudělala zaráz s tou, která proběhla minulý rok,“ stěžoval si Dušan Lešanský, který v ulici provozuje autoservis.

Jiní se naopak těší z možných změn k lepšímu.

„Určitě bych byla pro, aby se spravily chodníky. Špatně se tu přechází, takže nějaké ostrůvky na silnici by také nebyly špatné. Provoz prodejny nám to určitě omezí, ale snad ne moc,“ uvedla Lenka Mnichová, která v ulici pracuje.

Autor: TOMÁŠ KISS