Podle náměstkyně primátora Aleny Raškové je zařazení tohoto bodu až na závěr jednání rozumné.

„Těžko se odhaduje, co bude. Je lepší když věc probereme na konci, než kdyby byla uprostřed programu a hádalo se pak kolem toho tři až čtyři hodiny," uvedla náměstkyně s tím, že by se v tom případě dalo méně prostoru dalším důležitým tématům.

Opozice s tím však nesouhlasí. Poukazuje především na vleklost kauzy Manthellan.

„Bod je šalamounsky položený," okomentoval skutečnost, že se k rozhodnutí soudu zastupitelé vyjádří až na závěr, Jan Navrátil ze Změny pro Prostějov.

„Není to v pořádku. Jedná se o věc, která si zaslouží pozornost. Celkově je na zastupitelstvu velké množství bodů, obávám se tak, že se vše protáhne," řekla opoziční zastupitelka Milada Sokolová.

„Vyčkává se jako se vyčkávalo snad pět let. Celou dobu je přitom Společenský dům majetkem města. A chátrá," sdělil Jan Navrátil.

„Je podle mě potřeba vyvodit u lidí zodpovědných za smlouvu z Manthellanem trestní odpovědnost. Stačilo by mi ale i přiznání chyby," dodal Jan Navrátil a dívá se do budoucnosti.

Už jedenáctého června se totiž sejde mimořádné zastupitelstvo. Jedním ze dvou bodů, které se na něm budou probírat, bude právě hlasování o tom, zda se proti rozsudku město odvolá.

„Předpokládám, že všechny věci v souvislosti s Manthellanem se budou řešit právě až na mimořádném zastupitelstvu," odhadla Alena Rašková.