"Situace v hokeji došla tak daleko, že poškozuje děti. Věci mělo vedení města řešit jinak," vyjádřil se Aleš Matyášek s tím, že bude hlasovat pro odvolání.

To navrhl zastupitel František Švec. Žádost o zařazení do programu zdůvodnil politickou odpovědností náměstkyně.

"Za tragickou situaci v hokeji můžou kluby i vedení města. Je mi jasné, že paní Hemerková politickou odpovědnost nevyvodí, byla to však ona, kdo předkládal žádosti o dotace kolegům," uvedl Švec a upozornil, že nyní část hokejistů nemůže hrát.

Finančními problémy a zmatky kolem vedení zmítaná mládež Jestřábů totiž přišla o hokejové soutěže. Nejprve totiž části z nich koncem srpna zastavil činnost Krajský výkonný výbor, od pátého září je z rozhodnutí celostátního také zastavená činnost dorostenců či juniorů.

Tato skutečnost však konec Ivany Hemerkové neznamenala. Opozice pro odvolání nesehnala ani deset hlasů. A samotná náměstkyně svou odpovědnost na neutěšené situaci odmítá. "Ne, neuvažovala jsem o tom, že bych odstoupila," uvedla pro Deník.

"Důvody, které zazněly, nejsou relevantní. Spíš to vidím tak, že se tady někteří snaží hledat viníka a tím zviditelnit," pokračovala Ivana Hemerková k jednání zastupitelstva.

To se nakonec hokejem zabývalo spíše okrajově, otázka je však stále aktuální: zatímco totiž mladší věkové kategorie mohou bezplatně přejít pod SK Prostějov 1913, dvě nejstarší mají smůlu. Novější z místních hokejových klubů je totiž nepřihlásil.

"Naštěstí alespoň mladší hráči mohou hrát, jiní to ale odnesli. Můžou za to ale i jejich rodiče, kteří neustále věřili v něco, co prostě nemělo šanci," řekl rodič jednoho z hokejistů, Jaroslav Jelínek.

Nešetřil přitom bývalého předsedu Jestřábů Michala Tomigu. Ten na jaře odstoupil z funkce, Jelínek mu však má za zlé současný stav věcí.

"Bylo by fajn, kdyby ho zavřeli. Kdyby podepsali s SK smlouvu v květnu, všichni by teď hráli a teď nemají tito hokejisté kde hrát. je to ostuda," uvedl rodič. K němu se přidal i nynější předseda spolku Jestřábů Vladislav Odstrčil. Ten už vyzíval k přestupům hráčů do SK Prostějov 1913 a zároveň nařkl Tomigu z toho, že ho obelhal.

Redakce oslovila právě i Michala Tomigu, který však vinu na tom, že Jestřábi definitivně přišli o mládež, odmítl. "V březnu přebral klub Vladislav Odstrčil a to po dlouhém uvážení a s účetnictvím k dispozici. Není mou chybou, že po té nezaplatil ani soutěže, ani trenérům," uvedl pro Deník Tomiga k situaci Jestřábů.

Družstvům v klubu svaz pozastavil činnost právě pro neplacení trenérům, neuhrazení závazků svazu a také neuhrazení soutěží. Přestože se však alespoň částečně přechodem hráčům k SK Prostějov 1913 situace vyřešila, konec ještě není. Jak bývalý předseda Jestřábů uvedl, některé kroky svého nástupce ocenil trestním oznámením. "Je jich několik, i z mé strany," uvedl Tomiga.

Situace v prostějovském hokeji začala být třaskavá loni v létě. Tehdy vznikl na základě nespokojenosti části rodičů nový klub, SK Prostějov 1913. Oba celky následně usilovaly o dotace a získaly je, později ale bylo vše jinak. V únoru totiž při jednání zastupitelstva vyšlo najevo, že spolek Jestřábů má na sebe vypsanou exekuci.

Což bylo v rozporu s čestným prohlášením přiloženém k dotaci. Od té doby se postupně situace Jestřábů zamotávala a zhoršovala a to až do nynějška, kdy LHK Jestřábi Prostějov, spolek je v insolvenci a má navíc prakticky zastavenou sportovní činnost v ligových soutěžích.