Stříbřitými panely pokrytá hala, vyrostla za fotbalovým hřištěm směrem k Lutínu.

"Je to taková větší tělocvična," s úsměvem komentuje Milan Elfmark, olšanský starosta a současně i šéf místního sokola.

"Vnitřní rozměry jsou třicet krát padesát metrů. Hrací plocha bude pětadvacet na čtyřicet čtyři metrů. Budou tam tři kurty na volejbal, tři na badminton, základní tenisový kurt a samozřejmě i hřiště na florbal, basketbal či házenou. Své zázemí tu najdou i gymnastky a samozřejmě i fotbal, na ten přece nemůžeme zapomenout," popisuje Elfmark.

"V hale je položen pružný povrch conipur HG. Šatny jsou v hale tři, dimenzované jsou na dvacet osob. Zkrátka je to vyloženě dělané pro rekreační sport. Nemá smysl dělat další větší zázemí, když máme v dosahu další čtyři šatny u fotbalového hřiště a navíc k dispozici i sokolovnu," dodává Elfmark.

V provozu už od července

Moderní budova stojící ve stínu letitých bříz a vrb vyrostla za necelý rok.

"Předání staveniště bylo loni v červnu, ukončení je prakticky teď, v dubnu. Původní rozpočet byl okolo 36 milionů korun a předpokládáme, že se do něj vlezeme," informuje Milan Elfmark.

Sportovní hala s optimálními rozměry, je tak dalším kamínkem do mozaiky areálu v obci rozkládající se poblíž dálnice D46 na půli cesty mezi Olomoucí a Prostějovem.

"Hlavním investorem je Tělocvičná jednota Sokol Olšany. Celá ta akce se ale skládá z několika dotací. Samozřejmě přispělo Ministerstvo školství, Olomoucký kraj, obec Olšany a v jednání je ještě možnost, že přispěje i Česká obec sokolská," vyjmenoval investory Elfmark.

Provoz haly by se měl rozjet v červenci.

"Dle rozhodnutí o poskytnutí dotace z Ministerstva školství, musíme halu zkolaudovat do konce června. Takové slavnostní otevření bychom chtěli udělat v září. Provoz už by mohl fungovat v červenci. Podle zájemců, už víme, že zájem mají například olomoučtí házenkáři," uzavírá starosta Elfmark.

Novotou vonící hala tak rozšířila už tak širokou nabídku olšanského areálu. Kryté sportoviště nabízí zimní alternativu ke stávajícím venkovním kurtům s umělou trávou, fotbalovému hřišti a venkovním posilovacím strojům.