V obci na půli cesty mezi Prostějovem a Olomoucí nemají v letošním roce řidiči jednoduchý život. K více než půl roku uzavřeným sjezdům a nájezdům na D 46, mostu na Bystročice, se přidala i uzavírka silnice protínající střed Olšan.

"Vozovka se kompletně opravuje. Vzniknou nová parkovací místa a nový kabát dostane i křižovatka u parku," informoval starosta obce Milan Elfmark.

Opravu zajišťuje Správa silnic Olomouckého kraje.

"Realizují se změny uspořádání křižovatek a oprava povrchu vozovky v přilehlých úsecích. Uzavírka je povolena do 20. prosince 2018. Pokud ale počasí dovolí, může se tento termín výrazně zkrátit," sdělila Deníku tisková mluvčí Olomouckého kraje Eva Knajblová. Investice se pohybují ve výši okolo sedmi a půl milionu korun.

Objížďka zabere minimálně 15 minut

Frekventovanou trasu napříč obcí využívají řidiči dojíždějící za prací do krajského města z okolí Kostelce na Hané, Smržic nebo Čelechovic na Hané. Hodně aut také jezdí po ´staré´ z Prostějova a Držovic.

"Je to problém, zvláště ráno. Objížďka zabere minimálně čtvrt hodiny navíc, o projetém benzínu nemluvím," postěžovala si Hana Burešová z Olšan a dodala: "Hlavně ať se vše stihne než napadne sníh. Pak by to bylo asi horší," říká řidička denně jezdící do Olomouce.

Objízdná trasa vede řidiče ve směru od Prostějova směrem na Třebčín a Lutín.