Olomoucké výstaviště hostí tatéry ze tří zemí

Tetování už dávno není výsadou jen drsných chlapů. Pro ženy i muže se stalo nejen módním doplňkem, ale je jistým symbolem a vyjádřením vlastní individuality.

„Jezdím po podobných akcích již dlouho a moc se mi to líbilo, tak mě napadlo uspořádat něco podobného v Olomouci a povedlo se. Loni to byl první ročník, který se velmi vydařil, takže nebylo pochyb, že letos půjdeme do dalšího,“ prozradil pořadatel Tattoo Action Haná 2020 Vojtěch Havránek.

Truck and Van Show 2020 v olomouckém kempu Krásná Morava
Truck show v Olomouci nabídla "sexymyčku", hry i pomoc dětem

Bohužel i tuto akci poznamenala pandemie koronaviru.

„Na prvním ročníku jsme hostili tatéry z patnácti zemí celého světa. Byla tu dvě studia z Japonska, dále například z Kyjeva nebo Petrohradu. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. I navzdory situaci jaká je, jsem moc rád, že jsme mohli tento druhý ročník uskutečnit,“ dodal na závěr Vojtěch Havránek.

VIDEO: Tattoo Avtion Haná na olomouckém výstavišti

Zdroj: Deník / Liba Mátlová

Na festival do Olomouce dorazili mistři svého řemesla z Česka, Slovenska a Polska. Po celý den měli doslova plné ruce práce, protože přenést požadovaný motiv na tělo je mnohdy několikahodinová záležitost.

„Myslím si, že správný tatér by měl umět tvořit a mít smysl pro detail. Od mala jsem si kreslila a tvořila. Pak jsem si to jednou vyzkoušela a už to bylo,“ řekla sympatická osmadvacetiletá tatérka Míša z Třince známá jako Mishi, která se této formě zkrášlování lidského těla věnuje pět let.

VK UP Olomouc fanouškům pro sezonu 2020/21 nabídne permanentky v odvážném designu
Volejbalová Olomouc nabízí "nahé" permanentky a těší se na Champions League

Mnozí návštěvníci neodolali

Všude bzučely tetovací pistole a návštěvníci mohli obdivovat precizní práci tatérů a tatérek. Mnozí z návštěvníků neodolali a okusili jejich um na vlastní kůži.

„První tetování jsem měla ve 25 letech. Moc se mi to líbí a je součástí mého života. Právě tady Míša je moje dvorní tatérka a já jsem s ní velmi spokojená. Pošlu ji vždy nějakou mou inspiraci a ona to už pak doladí k mé naprosté spokojenosti,“ prozradila s úsměvem Zuzka z Třince, jejíž tělo zdobí za bezmála patnáct let již několik tetování.

Na své si v sobotu přišli i ti nejmenší. Děti si práci tatéra mohly vyzkoušet na pomeranči. Také v neděli se otevřou brány pavilonu A na výstavišti Flora v Olomouci, a to od 10 hodin. Na návštěvníky čeká několik koncertů a také soutěže v tetování, to vše stejně jako v sobotu až do 22 hodin.