Drama do poslední vteřiny. Sobotní závod Velké ceny Prostějovska v požárním útoku měl neskutečné vyvrcholení. O vítězích v mužské i ženské kategorii se rozhodovalo až v úplném závěru.

Mezi muži už prakticky slavily domácí Čelechovice, ale obhájce loňského celkového prvenství z Olšenice jim vyfoukl primát posledním útokem. Podobně dopadly i ženy Soběsuk, kterým sebraly prvenství Nové Dvory běžící jako předposlední družstvo.

Čelechovičtí zaběhli parádní čas těsně nad sedmnáct, ale Olešnice je trumfla rozdílem dvaceti setin.

"Výsledek, který jsme zaběhli je taková třešnička na dortu. V posledních letech se nám doma moc nedařilo. Škoda, že nevyšlo první místo. Olešnice je ale kvalitní družstvo a nezbývá než sportovně pogratulovat," svěřil se Deníku pravý proudař domácího týmu Michael Vařeka.

Toho mohla kromě výtečného času 17,09 těšit i zvládnutá organizace.

"Je kolem toho spousta lítání a zařizování. Podílíme se na tom všichni a snad jsou u nás družstva spokojená," doplnil Vařeka a pokračoval: "Určitě oslavíme druhé místo i vydařené závody."

Úsměvy od ucha k uchu měli borci z Olešnice, kteří měli těsně před startem obrovské dilema.

"Čekali jsme na strojníka. Chvilku jsme zvažovali, že si půjčíme strojnici od holek. Možná nám to nakonec pomohlo, přijel pět minut před startem. Vůbec jsme neřešili jaký čas máme zaběhnout, šli jsme do toho a vyšlo to," culil se Jakub Novák, olešnická posila z Ostravy.

V celkovém průběžném pořadí se mezi muži udržel v čele Plumlov, jenž má náskok před druhou Olešnicí tři body. Na třetí příčku postoupily Čelechovice na Hané. Mezi ženami udržely vedení Soběsuky, tři body před Pěnčínem. Další závod se koná v sobotu 30. června v Nivě a jedná se o noční závod.