V zamrzlou ledovou říši se v sobotním odpoledni proměnila prostějovská Střední škola automobilní. Sportcentrum – DDM zde podruhé pořádalo populární Karneval Ledové království.

"Jedná se o naše provizorní pracoviště, protože naše stálá základna na Vápenici se opravuje. Příští rok už počítáme s návratem na Vápenici," informovala Martina Koudelková, hlavní organizátorka karnevalu.

Po celé odpoledne se školními chodbami a učebnami proháněly děti nastrojené do nejrůznějších kostýmů. Prim hrály holčičky v modrých šatech princezny Elsy. Našly se však i sněhuláci Olafové, sob Sven nebo horal Kristoff.

"Děti tu pohádku milují. Nachystali jsme tématicky zaměřená stanoviště, sněhovými vločkami jsme vyzdobili i chodby. Navíc venku sněží, takže Ledové království přišlo letos i za námi," říkala Martina Koudelková.

Nejradši mám Annu

Šťastné výrazy ve tvářích malých návštěvníků, byly jasným vzkazem, jak moc se jim v království ledu líbí.

"Nejradši mám Annu," soukala ze sebe maličká holčička na jednom ze stanovišť.

Velmi populární byla i Olafova říše nebo jízda na saních. Dětskou zručnost otestovalo například balancování na ledové desce nebo střelba z kuše.

Vrcholem pak byl bál princezen, kdy se všechny děti měly možnost stát modelkami či modely na nefalšovaném přehlídkovém mole.

"Nejvíce se mi líbilo prolézání tunely," sdělil svůj dojem chlapec předškolního věku a pyšně ukazoval vyplněnou hrací kartu.

"Letos jsme opustili chodby, pronajali si více tříd a hlavně tělocvičnu. Není tu takový nával jako loni a děti se nemusejí tlačit," uzavřela Martina Koudelková.