„Vlastníme již téměř všechny parcely mezi ulicemi Krasická a Určická, jež jsou dotčené stavbou této komunikace, která dostala název V Polích,“ informoval Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic města Prostějova.

Zmínil se, že v městském rozpočtu na rok 2009 je pro budování této silnice vyčleněno deset milionů korun. „Odhadujeme, že stavební práce přijdou asi na dvojnásobek, s největší pravděpodobností se tedy bude stavět dva roky,“ sdělil Zajíček. Poznamenal, že přesnou cenu nové komunikace však určí až výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby. „K tomu by mělo dojít v první čtvrtině příštího roku,“ konstatoval.

Komunikace V Polích jistě po svém zprovoznění zvýší hlučnost tam, kde byl dosud poměrně klid. Zvažují se nějaká opatření proti hluku? „Ano, podél obydlené části komunikace se vybuduje protihluková bariéra. Bude stejná, jaká je k vidění třeba v Anglické ulici,“ odvětil Zajíček.

Od zbudování silnice, která bude součástí propojení kilometry vzdálených výpadovek na Brno a Boskovice, tedy prostějovských ulic Brněnské s Plumlovskou, si radnice slibuje jednodušší, rychlejší a komfortnější pohyb řidičů po městě. Má se tak ulevit od dopravy jiným, nyní silně zatíženým komunikacím. Kdy ale k propojení zmíněných výpadovek dojde a kudy přesně zbytek trasy povede, to zatím vedoucí odboru neprozradil.