"Okresní dětská liga Prostějovska byla založena před pěti lety. Jedná se iniciativu sborů dobrovolných hasičů, které chtějí hasičský sport zatraktivnit i pro děti. ODL má vlastní webové stránky a z každého závodu jsou na nich online výsledky. Z Plumlova běžel i přímý obrazový přenos, který bychom chtěli mít i na všech dalších závodech letošního ročníku," informoval jeden ze spoluorganizátorů seriálu závodů Martin Ošťádal.

Výsledkově potvrdili roli favoritů ve svých kategoriích malí hasiči z Krumsína a Senetářova. Mezi mladšími žáky dominovaly obě krumsínská družstva, kdy prvenství na domácí trati získalo áčko (vítězný útok na videu) těsně před týmem B. Třetí místo obsadilo béčko nedalekých Soběsuk.

Mezi staršími žáky předvedly nejrychlejší útok Krasice B, stříbrný stupínek obsadily Kobeřice a bronz patřil stejně jako v mladší kategorii béčku Soběsuk.

Dominantní postavení mezi dorostenci potvrdil opět Senetářov, který vyhrál druhý závod v řadě. Druhé místo si vyběhly Krasice a třetí pozici obsadilo béčko Senetářova.

Dlouhodobý seriál závodů v požárním útoku pro žáky a dorostence na Prostějovsku zahájil svůj pátý ročník v Otinovsi. 28.5. 2022
Malí hasiči rozjeli okresní ligu, v Otinovsi zápolily stovky dětí. Podívejte se

Další závod ODL se uskuteční v sobotu 11. června v Soběsukách se startem v 10 hodin.