Okresní dětská liga Prostějovska (ODL) letos zapíše již pátý ročník. Populární seriál závodů pro všechny věkové kategorie, má velkou prestiž a těší se velkému zájmu diváků.

"Takové závody jsou pro děti super. Jsou celý den pohromadě, starší pomáhají automaticky mladším a všichni si vzájemně fandí. Sice jde o výsledky, ale když vidím, jak se to těm malinkým nepovede a pak brečí, je mi jich líto," komentovala Hana, jedna z přihlížejících maminek.

Výsledkově se v sobotu nejvíce dařilo Senetářovu, který sice patří zeměpisně do okresu Blansko, ale na Prostějovsku soutěží pravidelně. Senetářovští obsadili v kategorii mladších žáků třetí místo, mezi staršími kraloval B tým a druhé bylo ´áčko´. Aby toho nebylo málo, tak první bylo družstvo Senetářova i v dorostu. Další kovy už patřily zástupcům Prostějovska. V mladších žácích dali nejrychlejší útok prcci Krumsín B, kteří odsunuli na druhou pozici béčko Soběsuk. Ve starších žácích brali třetí místo Domamysličtí a právě Domamyslice byly druhé v dorostu a třetí místo vyběhly Soběsuky B. Právě Soběsuky mohou být označeny za sobotní smolaře, když braly i dvě čtvrtá místa – v mladších žácích a dorostu.

Největší ovace ale sklidil hned první útok dne v podání přípravky SDH Otinoves. Prťavý potěr pořadatelského sboru předvedl, že o budoucnost se v Otinovsi bát nemusejí.

Další závod ODL se uskuteční v sobotu 4. června v Plumlově se startem v 10 hodin.