"Kvůli nákaze letos se nebudou dít akce kolem Velikonoc – stromečky na náměstí, které zdobí děti mateřských a základních škol, letos náměstí krášlit nebudou, děti nebudou ani malovat a hledat velikonoční vajíčka a čokoládové kraslice ve Smetanových sadech,“ říká předsedkyně spolku Milada Sokolová.

Podle jejích slov se na podzimní termín přesune i úklid Hloučely v rámci akce Ukliďme Česko.

Úplné zrušení je také možné u letošního prvního Restaurant Day, který se měl konat v květnu.

Okrašlovací spolek své aktivity nyní přesunul do jiné sféry.

„Nakoupili jsme ingredience pro přípravu kávy a čaje, které pro nás vaří každý den Národní dům, za což velmi děkuji. Spolu s buchtami, které si necháváme péct, či čerstvě připravenými sendviči je denně vozíme do prostějovské nemocnice. Na základě domluvy s ředitelkou nemocnice Marií Marsovou, jimi zásobujeme personál na venkovních stanovištích, kde se provádí měření teploty, a také zdravotníky z infekčního oddělení a ARO,“ dodala Milada Sokolová

"Velmi děkuji panu Honzovi Sovíkovi z Prostějova, který finančně vypomáhá s nákupem pochutin, stejně jako živnostnici Markétě Valentové a firmě M+M zfp. s.r.o. Martiny Očenáškové, kteří finančně přispěli na tyto aktivity, či Karlu Jelínkovi, který děvčata zásobuje dobrými chlebíčky", připojila ještě poděkování.