Frekventovaná silnice II. třídy spojující Prostějov s Ohrozimí je aktuálně noční můrou řidičů. Nejhůře se zima podepsala na přibližně kilometrovém úseku v kopci zvaném "ohrozimák". Slalom mezi krátery by dal zabrat i legendárnímu lyžaři Albertu Tombovi. Generální opravy se ale hned tak nedočká, díry se budou jen látat.

Ohrozimský kopec zná díky webovému portálu vymoly.cz celá republika. V jejich žebříčku figuruje právě úsek z Prostějovska na čtvrtém místě v rámci Česka. V Olomouckém kraji je bezesporu jedničkou.

Nejhorší, po které jsem v životě jel

"Nevím kdo to hodnotí, ale ohrozimák je bezkonkurečně nejhorší cesta, po které jsem v životě jel," komentuje například Miroslav Slezák z Prostějova, jezdící po inkriminovaném úseku pravidelně.

Ohrozimák plný děr | Video: Deník/Zdeněk Vysloužil

Silničáři o tom vědí. "Na Prostějovsku je to zejména silnice II/150, tzv. „Ohrozimský kopec“ a dále úsek silnice II/150 Ohrozim – Vícov – Stínava," informuje o nejpoškozenějších silnicích regionu Tomáš Vaida, provozní náměstek Správy silnic Olomouckého kraje (SSOK).

Bude se jen látat

V plánu SSOK pro letošní rok, kde jsou uvedeny zásadní opravy komunikací konkrétně úsek ohrozimského kopce nefiguruje. To znamená, že silničáři četné výmoly jen zalátají.

"Na vlastní vysprávky silnic v rámci běžné údržby máme letos rozpočtem vyčleněno 81 milionů korun, což je bezmála o 5 milionů více, než na rok 2020," doplnil Tomáš Vaida.

Na Prostějovsku jsou zařazeny do kategorie zásadních oprav komunikace v Pěnčíně, průtah Krumsínem, trojúhelník Hvozd – Bohuslavice – Polomí, průtahy Dobrochova nebo Seloutek a rekonstrukce Biskupské ulice v Kralicích na Hané.