Vedení měst, spolky, kulturní komise a další nadšenci v těchto dnech dokončují programy na adventní čas. Téměř všude letos vsadí na osvědčenou klasiku.

Z Konice vzkazují, že je opravdu na co se těšit. Připravují zde bohatý kulturní program, který odstartuje rozsvícením vánočního stromu první prosincovou neděli. Poté potrvá až do konce měsíce.

Na advent si koničtí připravili také jednu přednášku o čajích a výstavu s vánoční tématikou, kterou doplní cestovatelská výstava o Ugandě.

„Největší akcí budou tradičně Vánoční trhy. Ty se uskuteční 16. prosince od devíti hodin ráno. Vystoupí například základní umělecká škola nebo kapely Naostro a Neopets. Hvězdou večera bude kapela České srdce. Hned po ní bude následovat vánoční ohňostroj,“ nastínil program Tomáš Vrba, ředitel Městského kulturního střediska s tím, že na náměstí v tento den bude k dispozici kolem třiceti stánků.


Vánoce se nevyhnou ani Němčicím nad Hanou, kde odstartují tradiční akcí prvního prosince Na tento den si program připravila místní základní škola.

Novinku budou mít pak ve výzdobě, kdy dojde k doplnění dvaceti pěti sloupů veřejného osvětlení vánočními dekoracemi.

Nad Plumlovem se první prosincový víkend bude vznášet anděl v nadživotní velikosti.

„Anděl na náměstí opět bude. Dokonce by snad měl být doplněný o nové funkce,“ prozradila místostarostka města Gabriela Jančíková. Tento víkend bude v Plumlově opravdu nabitý. Po celý víkend budou na zdejším zámku probíhat adventní prohlídky, vánoční výstava a v neděli odpoledne Andělské slavnosti.

„Určitě by neměl chybět ani adventní koncert v našem kostele,“ dodala Jančíková.

Nový prvek v podobě zvoničky se objevil loni na nádvoří zámku. I tam si lidé mohou přijít zazvonit a třeba se jim splní tajná přání.