„Letos bude soutěž zajímavá v tom, že fingované zásahy budou probíhat i v nových prostorách, kde budou připraveny i méně obvyklé zásahy. Figuranti vždy tuší, co je čeká, ale konkrétní situace jim jsou popsány až na místě," řekl prostějovský hasič Marek Sobek.

Soutěž, při níž se dobrovolní hasiči dostávají do situací, které denně řeší ti profesionální, se před lety inspirovala Rallye Rejvíz, kterou pořádají zdravotníci.

„Rallye můžeme pořádat i díky vstřícnosti mnoha prostějovských podnikatelů. Vraky, které používáme pro situace dopravních nehod, nám například již léta poskytuje společnost Haná Metal," uvedl Marek Sobek s tím, že družstva na stanovištích budou mít za úkol plnit testy teoretických znalostí.

„Je to pro nás také taková zpětná vazba, zda naše školení dobrovolných hasičů někam vedou, a uděláme si představu, jak na tom jednotlivé sbory jsou. Bude to nesnadná osmihodinová práce," uzavřel prostějovský hasič.

Letošního ročníku se zúčastní Ostrava – Muglinov, Prostějov – Vrahovice, Plumlov, Nová Hradečná, Lutín – Třebčín, Ostrava – Radvance, Protivanov, Držovice, Bělkovice – Kaštany, Tršice, Olomouc – Chomoutov, Osek nad Bečvou, Prostějovičky a opět se představí i vloni vítězná jednotka z Hlučína.