S myšlenkou pomoci přišla jedna z hráček Kristýna Vykopalová, která sama v dětském věku strávila dlouhé týdny na dětském onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Brno. Slovo dalo slovo a v loňském roce se podařilo celý projekt uskutečnit.

Odvážné akty zaujaly

Mladé sportovkyně se nebály odhalit svá těla a nafotily odvážný kalendář pro rok 2024. Zájem o jeho zakoupení předčil očekávání. "Podařilo se nám vybrat neskutečných 87 tisíc korun. Část z této částky, přesně 42 procent jsme museli použít na výrobní náklady – tisk kalendářů," informovala Deník manažerka projektu Nikola Zahradníčková.

Mladé fotbalistky 1.SK Prostějov nafotily odvážný kalendář pro rok 2024. Foto: Josef Popelka, se svolením
VIDEO: Fotbalistky z Prostějova v odvážném kalendáři. Zbývají poslední kusy

Zbývající částka, rovných 50 tisíc korun byla zaslána na účet Nadace dětské onkologie Krtek. "Jsem moc šťastná, že se to nakonec podařilo. Nebýt dvou známých, tak tu koncovku nedotáhneme, tam patří to největší poděkování. Ale cením si každého kdo nejméně jeden koupil a podpořil nás!" uvedla manažerka.

Nezištná pomoc zaslouží poklonu

"Taky si moc vážím lidí, které jsem oslovila a na projektu se podíleli. Byla to jízda, kterou jsme zvládli a jsem za to nesmírně ráda," komentovala Nikola Zahradníčková a závěrem dodala: "Přání se splnilo, pomohlo se tam kde je potřeba a já už vlastně přemýšlím, co bychom mohly uskutečnit příště."

PROJEKT KALENDÁŘ 2024

Fotbalistky 1.SK Prostějov předaly výtěžek z prodeje odvážných kalendářů Nadaci dětské onkologie Krtek. Foto: 1.SK Prostějov, se svolenímFotbalistky 1.SK Prostějov předaly výtěžek z prodeje odvážných kalendářů Nadaci dětské onkologie Krtek. Foto: 1.SK Prostějov, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

Myšlenka - Kristýna Vykopalová
Projekt manažer - Nikola Zahradníčková
Pomocná ruka - členové vedení klubu 1. SK Prostějov, jmenovitě Ivan Polák a Tomáš Čepa
Vizážistky - Petra Répalová, Romana Dostálová
Fotograf - Josef Popelka
Modelky - Iveta Tanenbergerová, Nela Hrazdilová, Nikola Zahradníčková, Veronika Zapletalová, Vendula Vyhlídalová, Nikola Oršelová, Karolína Ležanská, Karolína Koudelková, Viktorie Suchánková, Kristýna Vykopalová, Kristýna Halgašová, Michaela Chlupová