Štírek číslo jedna: Jiří Snášel

U Jiřího Snášela, ředitele prostějovské oděvní průmyslovky, nalezli inspektoři nesrovnalosti v třídních knihách. Potvrdili tak obvinění tělocvikářky, že nedocházel řádně do výuky.

„Na jedné straně se hlásá, že by se měl ředitel chovat jako manažer, na druhé straně ale nesmí vybočit z řady. Funkce ředitele školy se v posledních letech stala jakousi politickou disciplínou,“ komentoval v srpnu svůj dobrovolný odchod z ředitelského postu Jiří Snášel, který nyní na Střední průmyslové školy oděvní působí jako tělocvikář. Učí i odborné předměty, například ekologii.Jiří Snášel

Kolegové z ODS vystavili Snášelovi stopku na kandidátce do říjnových komunálních voleb. Dříve oblíbený politik tak nyní v městském zastupitelstvu chy­bí.

Štírek číslo dvě: Radim Fiala

Kontroloři, tentokrát z inspektorátu práce, potvrdili před nedávnem pochybení ve firmě poslance Radima Fialy, který působí i jako zastupitel Prostějova za ODS.

Bývalý zaměstnanec Fialovy firmy B. S. KINGS Miroslav Mojžíš kontaktoval inspektory s tím, že pro bezpečnostní agenturu pracoval více hodin, než je legální a dostával navíc nižší odměnu, než ukládá zákon.

„Zaměstnavatel panu Mojžíšovi nedal zaručenou mzdu, ani mu neposkytl doplatek. A skutečně odpracoval více hodin za týden, než povoluje zákon,“ potvrdila Václava Kociánová, vedoucí inspektorka Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj, který firmě udělil pokutuRadim Fiala čtyřicet tisíc korun.

Radim Fiala na dotaz Deníku, zda se kvůli pochybením své firmy hodlá vzdát mandátu v parlamentu a v zastupitelstvu, neodpověděl. Budou se záležitostí zabývat občanští demokraté na svém pondělním oblastním sněmu v Národním domě?

„Na programu jednání tento bod není,“ reagoval krátce předseda oblastní rady ODS Pavel Drmola.

Štírek číslo tři: Pavel Drmola

Právě Pavel Drmola byl jako bývalý prostějovský místostarosta dáván anonymně do souvislosti s údajně nadhodnocenými zakázkami týkajícími se nákupů a správy výpočetní techniky na radnici.

Legálnost vztahů města a firmy Computer System CZ prověřovali ještě donedávna kriminalisté.

„Neshledali jsme žádné protiprávní jednání a věc odložili,“ informoval včera Michal Pižurin, krajský policejní mluvčí.Pavel Drmola

Přesto právě ODS požaduje, aby na prostějovské radnici vznikla komise informačních technologií (IT), jež bude mít poradní hlas.

„Chceme, aby v ní seděli nezávislí odborníci, kteří v tomto specifickém oboru umí doporučit, co je pro město přínosné,“ vyjádřil se místostarosta Jiří Pospíšil (ODS).

Prostějovan Jan Navrátil (SZ), který podniká v oblasti výpočetní techniky, vznik IT komise vítá.

„Informatiku by měl na radnici někdo hlídat,“ tvrdí a připomíná, že IT komise dříve na městském úřadě působila.