Formulář o pronájem městského bytu podala na Domovní správu již před několika roky.

„Zaplatila jsem za to tisíc korun,“ zdůraznila. Nedávno jí město přidělilo bydlení v parlamentu – domě hrůzy na Šárce.

„Byt byl malý a v hrozném stavu. Jelikož mám malé dítě, tak jsem jej odmítla,“ řekla Marie. Město jí pak oznámilo, že ji kvůli odmítnutí bytu vyřadilo z evidence.

„Nejsem jediná koho se takto zbavili. Ten byt nabízejí každému, nikdo tam ale nechce. Oni pak jen shrábnou peníze a na lidi se vykašlou,“ tvrdí Marie.

Nastavená pravidla

Ředitel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša vysvětluje, že žadatele o bydlení vyřazují z evidence jen tehdy, když byty odmítnou bez udání vážných důvodu.

„Paní Marie měla možnost svůj odmítavý postoj vysvětlit členům bytové komise, která schvaluje přidělování bytů,“ konstatoval Průša. Připomněl, že jde o postup, který je v souladu s pravidly přidělování městských bytů, které před časem schválili prostějovští zastupitelé.

„O změně těchto pravidel neuvažujeme. Uvedená stížnost je první svého druhu za dlouhou dobu,“ nechala se slyšet prostějovská místostarostka Alena Rašková. Podotkla, že město nemá v plánu ani zveřejnění databáze čekatelů na bydlení spolu se seznamem volných bytů na svých webových stránkách.

„Nyní vlastníme zhruba dvanáct set bytů. Volných je z nich strašně málo. Jde povětšinou o garsonky a jednopokojové byty. Dvou a třípokojových bytů je pro žadatele k dispozici naprosté minimum,“ přiblížila Alena Rašková.

Kolik je vlastně žadatelů?

Prostějovský deník se v úterý snažil oslovit Jaroslava Faltýnka, radního za ČSSD a předsedu bytové komise města Prostějova, s dotazem, kolik žadatelů o bydlení radnice aktuálně eviduje. „Promiňte, ale mám jednání ve sněmovně,“ omluvil se radní Faltýnek.

Se stejným dotazem redaktoři neuspěli ani u Jiřího Schlesingera zastupitele za ČSSD a dalšího člena bytové komise. „Z hlavy vám to číslo neřeknu. Jsem tam první volební období,“ řekl Schlesinger.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku