„Lidi prostě práce na silnicích musí přežít," říká starosta Stínavy Pavel Bokůvka.

Samotné Stínavě se práce vyhnuly, ale jeden z opravovaných úseků se nacházel i v sousedním Vícově. obyvatelé Stínavy tak museli při cestě do Prostějova Vícov objíždět přes Ptení.

Podle Pavla Bokůvky se však během dopravního omezení větší problémy nevyskytly.

„Do neděle se nedalo přes Vícov projet. Vůbec žádný problém nakonec nebyl. Například termín stavbaři dodrželi," dodává.

Narozdíl od Vícova se i nadále pracuje v Brodku u Prostějova. Zde se sešlo hned několik staveb. Kromě prací na dálničním exitu se zde pracuje i v centru obce.

Místní obyvatele navíc čeká další uzavírka.

„Od šestadvacátého srpna by se podle mých informací mělo pokračovat v pracích na průtahu obce," informuje ředitel autobusové divize společnosti FTL Jiří Hloch.

Zároveň označuje právě situaci v Brodku jako nejsložitější. I z pohledu autobusového přepravce.

„Je to zde jednoznačně nejsložitější, jsou zde s dopravou problémy. Někteří dopravci sem během uzavírek ani nejezdí," dodává Jiří Hloch.

Dopravná ruch v Brodku u Prostějova tak částečně ustal.

Zkratky kvůli zácpám na R46

To však neplatí o Olšanech. I zde se sice pracuje na sjezdu z dálnice.

Zároveň si však přes obec zkracují auta cestu. Kvůli dopravním omezením a následným zácpám na rychlostní silnici R 46 řidiči zkracují cestu přímo přes obec.

„Máme aktuálně uzavřený sjezd z dálnice na Olomouc. Na staré cestě je v současné době provoz jak na silnici první třídy. Normálně nám zde projede tři a půl až čtyři tisíce aut denně. Teď je to mnohem víc," říká starosta Olšan u Prostějova Milan Elfmark.

Nejpozději příští týden by však podle jeho slov měly být práce ukončené jak zde, tak na cestě mířící do Studence.

Omezení však ještě v srpnu čeká řidiče jedoucí od Olšan na Bystročice. Zároveň se i nadále pracuje na silnici číslo 150 mezi Hrdibořicemi a Dubem nad Moravou.

Kromě problematických situací v Brodku u Prostějova a v Olšanech zatím krajský úřad komplikace neočekává.

„Nemáme žádné informace o jakýchkoli problémech. A to ani od zhotovitelů. Stavby by měly být dodělané podle harmonogramu," ubezpečuje krajská mluvčí Kamila Navrátilová.