Přestože je Zdeněk Klapka podle svých slov v zahraničí, podařilo se nám jej kontaktovat.

„Nevím o co se jedná a nezajímá mě to. Nevím, proč bych měl komentovat něčí osobní rozhodnutí,“ prohlásil právník.

Zdeněk Klapka připravoval před časem pro město i smlouvy na prodej bytových domů.

Jejich obyvatelům nedala tehdy radnice možnost zvolit si jiného právního zástupce. Zda bude i nadále pracovat pro město je otázkou.

SOUVISEJÍCÍ

Slova politických špiček

„Závisí to na rozhodnutí příštího jednatele Domovní správy Prostějov. Co se týče smluv, které má pan Klapka s městem, má každý z členů rady možnost podat návrh na jejich přehodnocení,“ vyjádřil se kandidát na starostu města Jiří Pospíšil.

„K této záležitosti se teď nechci vyjadřovat, už vzhledem k tomu že ji vyšetřuje policie. Výsledky jejich šetření se pak bude určitě zabývat zastupitelstvo,“ uvedl místostarosta Miroslav Pišťák.

Dodal, že do voleb zbývá už jen pár dnů, takže případné jednání už bude na novém vedení města.

V souvislosti

Vladimír Průša není první, kdo přišel o svou funkci v souvislosti s případem, ve kterém figuroval Zdeněk Klapka. Prodej domu s jedenadvaceti byty za necelé čtyři miliony korun je totiž poslední z celé řady případů, které mají spojitost nejen s prostějovskou radnicí, ale i s vrcholnou politikou.

„Vážený pane doktore, všichni, komu jsem kdy pomohl, se na mě vy…, nutně potřebuji půjčit milion sto tisíc korun,“ požádal Miroslav Vlček v roce 2005 esemeskou Zdeňka Klapku. Peníze mu vrátil o pět let později tehdejší předseda sněmovny v hotovosti. To však není legální a Miroslava Vlčka to stálo post předsedy, funkci poslance i místo na kandidátce do parlamentních vo­leb.

PAVEL MOŠ

RADIM HAVLÍK