„Z Vrahovické ulice musíme odejít do konce letošního roku,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal.

Budovu, v níž nyní s kolegy úřaduje, vlastní Zemský archiv v Opavě a Prostějovu ji pouze pronajímá.

„Objekt do našeho majetku přešel v roce 2002 a zdědili jsme ho i s nájemní smlouvou. V té době už městský úřad zabíral polovinu budovy,“ přiblížil ředitel Zemského archivu v Opavě Karel Müller. Město o prodloužení nájemní smlouvy však už nestojí.

„Několikrát jsme s městem vedli jednání, z nichž vyplynulo, že už prostory nechtějí nadále využívat. Městskému úřadu přestala budova vyhovovat, protože nemá k dispozici dostatek parkovacích míst,“ vysvětlil Karel Müller a dodal, že archiv už má jasno v tom, na co prostory využije.

„Určitě to bude pro archivní potřeby. Když jsme objekt před devíti lety získali, nijak akutně jsme ho nepotřebovali. Ale teď máme plné depoty a dochází nám kapacity,“ vyjádřil se ředitel zemského archivu.

Komplex dvou budov

Odbor dopravy má od nového roku přesídlit do budovy v Demelově ulici, kterou dříve využívala Domovní správa Prostějov. Radnice odkoupí i sousední budovu, kterou vlastní Židovská obec Brno a Prostějov ji měl dosud pouze v nájmu.

„Město chce budovu odkoupit za částku čtyři miliony dvě stě tisíc korun,“ informovala mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

„Rekonstrukce budov v Demelovově ulici číslo 4 a 6 si vyžádá zhruba sedm milionů korun a investorem je město Prostějov,“ dodala Gáborová.

„Ze dvou objektů vznikne propojený komplex o čtyřech podlažích. Využívat jej bude náš úřad,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že v přízemí bude fungovat registr vozidel, v prvním patře registr řidičů, nad ním se zřídí zkušební místnosti a kanceláře komisařů a v posledním podlaží bude oddělení dopravy a komunikací,“ nastínil Nakládal.

V současné době probíhají na budovách stavební práce, které zahrnují opravy dvorního traktu a instalaci počítačových sítí.

HANA MASAŘÍKOVÁ