„V dětství jsem se toužil stát kuchařem. Nakonec mě život zavál do úplně jiných oborů, ale přesto jsem měl jeden velký sen a tím bylo vlastnoručně si vyrobit čokoládovou pralinku," zavzpomínal Martin Vybíral, kterému se podařilo svůj sen vyplnit a nyní vyrábí přes osm druhů těchto čokoládových pamlsků. Tím však jeho aktivity na poli gastronomie neskončily.Cibuláda v nabídce firmy Freen Tree Food

„Jsem podstatou rebel a gurmet, takže se mi samozřejmě nelíbí co se v našich super a hypermarketech nabízí a prodává. Ale abych jen nekritizoval, musel jsem přijít sám s něčím jiným. Jsme zvyklý dát si k masu či uzenině kečup, hořčici nebo křen. Já ale chtěl zkusit něco chuťově odlišného, a tak jsem začal pátrat po nových chutích a zapomenutých receptech," vysvětlil Martin Vybíral s tím, že nakonec narazil na poměrně starý recept k výrobě cibulády.

„Není to vůbec nic nového. S cibuládou jsem se v minulosti setkal v různých obměnách hned v několika státech Evropy. Jen u nás je to už vcelku netradiční příloha, kterou zavál čas. Já jsem původní recept vzal, doplnil jej svými ingrediencemi a nechal žít svým vlastním životem," usmál se Martin Vybíral, který netradiční přílohu nejdříve otestoval na svých známých.

„Původně mě ani nenapadlo, že bych cibuládu uvedl na trh. Když jsem pozval přátele na večeři, dal jsem jim ochutnat i cibulové marmelády, která se jim velmi zamlouvala. Nakonec jsem se proto rozhodl tuto zapomenutou přílohu nabídnout i široké veřejnosti," zavzpomínal Martin Vybíral, jehož produkty budou lidé moct od června zakoupit i v jednom z obchodních center Prostějova.

Každý si zvolí podle chuti

Nyní jeho společnost nabízí hned čtyři druhy cibulád, klasickou nasládlou, zázvorovou, chilli a super chilli.

„Nerad bych lidem říkal, nebo vnucoval, jestli je cibuláda dobrá nebo špatná či k čemu si mají cibuládu dát. Je to čistě na chuti každého z nás. Někdo si jí ochutí maso, druhý si cibulovou marmeládou potře pizzu a doplní sýrem nebo slaninkou. My doporučujeme cibuládu ohřát a použít ke steakům na letní grilovačky, nebo jako netradiční doplněk k těstovinám či kuřeti, Ale vždy je na každém z nás jakou cestu si zvolí. Vždycky lidem říkám, že důležité je, aby si jídlo především užili. " řekl Martin Vybíral, jehož hlavním heslem je vytvářet produkty především poctivě.

„Naše produkty vymýšlíme a pouštíme na trh jen velmi postupně. Rádi bychom narušili nárůst potravin plných dochucovadel, barviv a konzervantů . Naopak, my si zakládáme na tom, že naše potraviny neobsahují žádnou námi přidanou „chemii" , ochucovadla ani barviva," vysvětlil Martin Vybíral s tím, že značka regionálního produktu Haná je pro něj nejen známkou uznání kvality, ale i závazkem udržet si vysoký standard jeho dobrůtek.

Martin Vybíral

45let , Prostějov

Můj sen: Zachovat si v dnešní době zdravý rozum a úsudek

Moje motto: Dělejme věci s láskou a pořádně

Moje koníčky: Gastronomie, extrémní sporty, čokoláda, horská turistika, fotografování, dě­ti.

Web: http://www.greentreefood.cz/