Stane se tak po více než pěti měsících. Další očkování bude zajišťovat Nemocnice Prostějov ve svých vlastních prostorech.

"Očkovací centrum bylo ve městě zřízeno v rámci Národní strategie očkování proti nemoci COVID -19 v zájmu urychlení vakcinace obyvatelstva. Se zvyšující se proočkovaností obyvatelstva, se pro další průběh očkování ve městě snižuje potřeba velikosti kapacity současného očkovacího centra. Jeho provoz tak bude ve Společenském domě ukončen v úterý 31. srpna. Další očkování již bude nemocnice schopna zajistit ve svých vlastních prostorech," nastínil primátor František Jura.

Prostějovský kumštýř Tomáš Vincenec (vpravo) dokončil po dvaceti letech triptych, mapující prostějovské hostince a spolkové domy. Jedním z akcionářů knihy je i prostějovský patriot Jonáš Proser (vlevo).
Další kniha mapující historii městských hospod je na světě

Smlouva o spolupráci při provozování očkovacího centra ve Společenském domě Prostějov mezi Statutárním městem Prostějovem a AGEL Středomoravskou nemocniční a.s. proto bude ukončena.

"Je třeba vyzvednout rychlost a úsilí s jakým bylo očkovací centrum uvedeno do provozu a poděkovat všem, kteří svou aktivitou přispěli k efektivnímu a profesionálnímu fungování očkovacího centra," dodal primátor Jura.