Tou první je třeba stav zeleně.

"Pro alergiky se stalo toto sídliště hrůzou a velice se zde zhoršily podmínky pro život. Radnice byla již několikrát upozorněna, že firma co vyhrála úpravu zeleně si neplní podmínky smlouvy a o zeleň se nestará jak má. Úředníkům to zjevně nevadí a odbor rozvoje a investic dělá mrtvého brouka," stěžuje si například Ivo Pinkava, který kontaktoval redakci.

Tráva politá jedem?

Poukazuje třeba na to, že pravidelné sečení na Šárce rozhodně neprobíhá. A skutečně, část vnitrobloků připomíná spíše džungli než veřejnou zeleň. Jinde zase tráva prakticky ustoupila hlíně a vypadá, jako by ji někdo něčím polil.

"Nedělali s tím vůbec nic, nic tam neporoste. Vypadá to, jako by tráva byla polita jedem. Ve čtvrtek ráno pak byla vysoká, neposečená, skoro jako džungle," říká jedna z obyvatelek Šárky, Helena Petečíková.

Chybějící lavička

Stížností však ona i lidé, s nimiž se dávám do řeči, mají víc.

"Potřebovala bych lavičku u zastávky. Od nynějších není vidět na autobusy a já mám co dělat, abych se tam o berlích včas dostala. Ta lavička mi tu chybí nejvíce," říká zase Miroslava Spurná.

Další lidé si pak stěžují na nezakryté kontejnery či chybějící stojany na kola. To vše ve vnitrobloku, kudy vlna stavebních prací už přešla.

Byť ne všichni obyvatelé sídliště průběh rekonstrukce hodnotí záporně.

"Jak bydlím já, tam se to od včerejška začalo dělat. Začali to navážet. Staré stromy zavazely. Já myslím, že to bude dobré, nic proti té rekonstrukci nemám," zhodnotila paní Olga, která si nepřála uvést své příjmení.

Magistrát: Reklamace řešíme

Nicméně stížnosti na počínání magistrátu i ty, kteří se mají starat o zeleň, se vrší. Představitelé radnice se však brání a místní obyvatele konejší - reklamace už prý řeší.

„Revitalizace sídliště Šárka stále probíhá. Vzrostlou zeleň na již dokončených etapách postupně přebíráme od zhotovitelské firmy. Vady a nedodělky jsou odstraňovány postupně. První druhá i třetí etapa má stále nedodělky," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová s tím, že radnice už odpovědné osoby vyzvala k odstranění plevele a dosetí trávníku.

Reakce na další stížnosti, třeba lavičku, však zatím lidi nemusí uspokojit.

"Připomínky jsou a budou řešeny postupně. Je však třeba mít také na paměti, že projekt revitalizace byl několikrát s občany projednán na veřejných setkáních," dodala Jana Gáborová.

Není tak úplně jasné, zda magistrát vyhoví a dodá případně i čekárnu pro cestující jedoucí ve směru na nádraží.