Ti navíc zmiňují řadu dalších problémů, s nimiž se obyvatelé potýkají. Tvrdí, že kvůli špatným rozhodnutím starostky. Popisují například, jak rodina Levinskich protestovala zatarasením ulice proti nevhodnému spádu a výšce nové silnice.

Připomínají i problémy pana Nenadála, který si mimo jiné stěžuje na vysoký schod, který mu po odchodu silničářů zůstal mezi pozemkem a komunikací. Starostka však jakékoli problémy popírá.

„Stížnosti nebyly, vše je v pořádku. Vše je ke spokojenosti občanů,“ argumentuje.

Čižmárovy však spokojeni nejsou.

Nařizuje, hlídá, pokutuje, o problémech nediskutuje

„Připadám si zde jako v policejní obci. Paní Kolečkářová nařizuje, hlídá, pokutuje. O problémech nediskutuje,“ řekla Renata Čižmarová.

Popisuje, jak ji překvapily zákazové značky před jejich domem. Situaci, která jí brání jezdit tam, kde mohla její rodina třicet let a s automobilem stát, chtěla řešit na zasedání zastupitelů. Přestože obecnímu sboru poslala dopis a účastnila se zasedání, její záležitost projednána nebyla.

„Prý nebyla na programu,“ pokrčila rameny Čižmárová. Zastupitelé se přitom o dopise jim určeném vůbec nedozvěděli.

„Ptali se mě na něj, starostka jim ho totiž vůbec neukázala,“ řekla Renata Čižmárová. Její žádost měla v rukou právnička placená z držovické pokladny.

„Obec má právo si říct, jak bude svůj majetek využívat. Těžko lze obci určovat, že musí beze zbytku vyhovět vašim nárokům, že chcete příjezd jinudy, ať se to obci hodí, nebo ne,“ napsala Čižmárové Jana Hamplová, advokátka a právní zástupkyně Držovic.

Vyzvala ji, aby si do konce července roku 2010 vybudovaly k domu nový příjezd.

„Stávající vjezd jsme používali třicet let. Obci jsme nabízeli, že si pozemek koupíme a okolí vjezdu upravíme. Starostka se však naší žádosti vysmála. Když jsme se jí ptali, jestli by bylo možné pozemek od obce pronajmout, odpověděla, že bychom na něj neměli,“ řekla Čižmárová.

Opozici jednání starostky nepřekvapuje

Tomáše Váňu, opozičního držovického zastupitele, jednání Kolečkářové v této kauze nepřekvapilo.

„Naše starostka nikdy nic nezdůvodňuje. Je to její obvyklé chování,“ prohlásil. Váňa podle svých slov disponuje nahrávkou, kde Kolečkářová říká, že ona je starostka, ona je celá obecní rada, ona rozhoduje.

„V zastupitelstvu diskuse neexistuje, na lidi a jejich potřeby starostka ohled nebere,“ vyjádřil se.

Čižmárová vzpomíná, jak Kolečkářové dříve věřila a fandila jí. „Byla totiž přátelská a komunikativní. Já ji už volit nebudu, stejně jako spousta dalších lidí z obce,“ vyjádřila se.

Tomáš Váňa upozornil, že na problémy, které starostka neřeší upozornila i rodina Levinskich, a to kvůli sklonu silnice, Hrazdilovi, kteří se podle jeho slov s obcí soudí o svůj zabavený pozemek, či pan Nenadál kvůli kvůli stavbě cesty.

Kolečkářová se stala starostkou Držovic před třemi lety. Tehdy se tato obec odtrhla od Prostějova. Spolu s Váňou byla v té době členem Občanského sdružení Držovice.

Územní plán je zatím v nedohlednu

„Chtěli jsme mít co nejdříve zpracovaný územní plán a rozvoj obce a na základě něho pak žádat o dotace třeba právě na zastaralou kanalizaci. Dosud plán ani rozvoj nemáme,“ upozornil Váňa s tím, že Kolečkářová už dávno sdružení opustila.

Ke sporu, který vedou Držovice proti Prostějovu z důvodu údajného nedostatečného majetkového vyrovnání, Váňa poznamenal:

„Držovice už tato kauza stála jen na právnících a soudních poplatcích podle mého odhadu stovky tisíc korun. Výsledek však není žádný, jsou to zbytečně vyhozené peníze. Já jsem byl vždy pro dohodu s vedením města Prostějova. Starostka má ale jiný názor.“

Praská i obložení nového mostu

Lidé i zastupitelé v Držovicích upozorňují, kde všude stavbaři za vedení Kolečkářové podle jejich mínění pochybili, aniž by starostka požadovala nápravu.

„Zde je třeba příliš velký schod mezi cestou a trávníkem, tady lidem stojí kvůli spádu silnice voda, v dalších místech praská obložení nového mostu, které je podle mě z nevhodného materiálu. Most navíc není ani osvětlený, hrozí, že do zábran cyklista při průjezdu narazí,“ vypočítal Váňa.

Starostka Držovic Blanka Kolečkářová se k těmto záležitostem odmítla vyjádřit.

„Vy vrážíte klíny mezi obyvatele. Tím pádem vám nemám co říct,“ prohlásila a rozloučila se.