Nová lákadla má od včerejška sportovní areál ve Smržicích. Starý kulturní dům se proměnil v nekuřáckou kavárnu a restauraci. V budově vznikl také velký víceúčelový sál a menší posilovna. Stavba sportovišť a celková rekonstrukce budov přišla na šestnáct milionů korun. Obec financovala projekt z dotace a nemalou měrou také z vlastního rozpočtu.

„Celý sportovní areál přišel na šestnáct milionů korun,“ spočítal místostarosta Smržic Bohuslav Urban.

„Deset a tři čtvrtě milionu korun jsme získali jako dotaci od ministerstva financí a zbytek jsme zaplatili z obecní pokladny,“ doplnil místostarosta s tím, že obec se chystá vybudovat ještě sportovní prvky pro děti, mládež i dospělé.

První den přišlo 30 lidí na oběd

„Když jsme v jedenáct hodin otevřeli, přišlo hned třicet lidí na oběd,“ pochvaloval si vedoucí restaurace Miroslav Vlach. Věří, že tržby budou, přestože ve Smrčicích už dvě hospody existují.

„Jsou ale kuřácké,“ vysvětlil Vlach a poznamenal, že už teď mají nasmlouvané svatby, večírky a několik společenských akcí.

Kavárna nabízí připojení k netu zdarma

Kavárna láká na dva počítače s připojením k internetu zdarma. Rovněž bezplatně si mohou místní lidé zacvičit na posilovacích strojích nebo zahrát ping pong. Samozřejmostí jsou sprchy a šatna.

„Restaurace zatím nemá jméno. „Kulturák“ mi na radnici neprošel,“ usmíval se vedoucí Miroslav Vlach.

Počítá se i s vybudováním dětského hřiště

Ve smržickém sportovním areálu si přijdou na své nejen fotbalisté, kteří mají k dispozici velké travnaté hřiště, ale i děti. Pro ty je určené zejména menší sportoviště s umělým povrchem. Pro hasičské soutěže vybudovala obec speciální dráhu a řidiči mohou nechat auto na novém parkovišti.

Do budoucna počítají Smržice s rozšířením areálu o hřiště pro pétanque, plážový volejbal a velký dětský plac s různými prolézačkami a šplhadly.