Navzdory dešti a víceméně všeobecné spokojenosti Prostějovanů se současným politickým stavem, se u sochy prvního českého prezidenta sešel velmi početný dav.

"Ten počet je docela dobrý, tedy na Prostějov," usmívala se Irena Marková, která jako zástupce prostějovského Spolku proti zapomnění celou demonstraci pořádala.

"Já vůbec nezpochybňuji, že lidé důvěřují Hnutí ANO. Naše shromáždění není o tom zdiskreditovat celou stranu. My verbalizujeme to, že za konkrétním člověkem už stojí tolik skandálů, že v minulosti už by jiní premiéři odstoupili desetkrát a v jiných státech by byli dávno sesazeni, nebo by odstoupili sami," krčila rameny Irena Marková a pokračovala: "Samozřejmě nejsme vyspělá demokracie, pořád je to něco, co se učíme. To ale neznamená, že takové chyby mohou procházet. My jako občané jsme přece zaměstnavateli politiků a tímto jim dáváme najevo, že nejsme s jejich prací spokojení."

Shromáždění v Prostějově bylo jedním z dvě stě čtyřicet tři po celé republice. Počty lidí nespokojených s rozhodnutími premiéra Babiše se počítaly na tisíce. Celou kampaň Milion chvilek pro demokracii, jejímž cílem demise premiéra Andreje Babiše, organizuje spolek Milion chvilek. Hlavní demonstrace je plánována na úterý 4. června od 18.30 na Václavském náměstí v Praze.