Stavba nakonec přišla na pětadvacet milionů. To je o čtyři miliony víc, než byl původní záměr. „Jsem rád, že se ty peníze podařilo sehnat. myslím, že díky tomu budova hodně získala a nebudou potřeba žádné dodatečné úpravy,“ pochvaloval si místostarosta Jan Pospíšil.

Původně měla být hala multifunkční a dloužit pro kulturu i sport. To se však ukázalo jako nereálné.

Naštěstí jsem to zjistili dost brzo na to , abychom stihli udělat nový projekt. V něm je kulturní část zcela oddělená od sportovní a jsou to vlastně dva na sobě nezávislé celky,“ uvedl Pospíšil.

Pro sport musímít tělocvična totiž třeba například jonou výšku stropu, než jaká vyhovuje z hlediska akustiky třeba koncertům. Řešení oddělených prostor však skýtá i mnohé další výhody.

„Každá část má své vlastní zázemí, takže teď je to tak, že v hale může být sportovní turnaj a tady vpředu třeba svatba,“ vysvětlil místostarosta. Celá budova je navíc bezbariérově přístupná.

V prostorách přední, „kulturní části našli své zázemí i hasiči. Ti měli svou klubovnu dosud v zámku, který ale v nejbližší době čeká rekonstrukce a tak by o ni nejspíše přišli.

Sokolský výbor bude zasedat v přisálí malé tělocvičny. A stejně jako na hasiče v jejich klubovně bude dohlížet historický dřevěný svatý Florián, na Sokoly ze stěny shlíží Tyrš s Fügnerem.

„Ty obrazy jsme našli na půdě staré sokolovny při bourání. Jsou z roku 1914. Nechali jsme je opravit a dali sem,“ uzavřel výklad místostarosta Pospíšil.