Na začátek se přidávám ke trojici tří králů, která vyrazila do Zlaté Brány. Tedy spíše se jedná o královny. Studentky postupně oběhaly všechna patra, úspěchů však mají jen málo.Tříkráloví koledníci vyrazili do ulic Prostějova

„Vypadáte krásně," dočkaly se slečny pochvaly v obchodě s oblečením. Ani tak ovšem do sbírky příspěvek nezískaly. Následně se od žen procházejících prvním patrem obchodního domu dozvěděly, že nemají drobné. A tak nemůžou přispět.

Kasička se začala plnit až o pár minut později. Dvojice postarších pánů si vyslechla zpěv a rozhodla se přispět.

„Moc často ale na sbírky peníze nedávám. Nedá se tomu věřit, chodívá také spousta podvodníků. Když ale vidím hezká děvčata, tak jim nějakou tu korunu dám," řekl muž, který odmítl poskytnout své jméno.

O pár metrů dál se studentky pokusily úspěch zopakovat. Ale nepodařilo se. Pospíchající, asi šedesátiletý muž, se na ně ani nepodíval. Ani nezpomalil.

Můžu taky přispět?Tříkráloví koledníci vyrazili do ulic Prostějova

Hned před hlavním vchodem se však na tři kolednice usmálo štěstí. Nejprve je sama od sebe oslovila mladá žena, která neváhala se zapojením do sbírky.

„Můžu taky přispět?" zeptala se hned na to Iva Machačová. I pro ni je pomoc při sbírkách něčím samozřejmým.

„Každý rok přispívám. Nejen na Tři krále, ale také na adventní koncerty v televizi. Dělávám také koncerty pro prostějovský Tetín," uvedla.

Následně se přidávám k jiné skupince. Ta má za úkol obejít prodejny na náměstí. A je vesměs úspěšná.

„V pár obchodech už jsem se na příspěvek do kasičky ptal. Lidé byli šťastní a přispěli, někdy i sami od sebe," podělil se o svou zkušenost jedenáctiletý Šimon Dubrava, který se jedním z králů stal poprvé.

Se svými společníky pak obešel prodejny po severní straně náměstí. Někde byli lidé ochotní a s úsměvem přidali do kasičky pár korun. Jinde už tak příjemní lidé nebyli. Nakonec však přispěl každý.Tříkráloví koledníci v redakci Prostějovského deníku

Zavítali i do redakce

Známá koleda „My tři králové jdeme k Vám…" zazněla ve středu dopoledne i v redakci Prostějovského deníku.

Zavítali tam studenti Cyrilometodějského gymnázia na cestě s kasičkou po prostějovských institucích.

„Do charitativní sbírky na Tři krále přispívám každoročně. Za poslední léta už více soucítím se všemi lidmi, kteří potřebují pomoct a hlavně je to na dobrou věc," řekla Kateřina Opluštilová z Prostějovského deníku.