Přestože je pak akce už tradiční záležitostí, řada lidí přišla do kempu vůbec poprvé.

„Jsme zde na čarodějnicích poprvé. A líbí se nám tu. Mě osobně nejvíc to, že si mohou děti zatancovat," řekla třeba Veronika Doleželová.

Pochvaloval si také Pavel Pastorek. „Zatím jsme toho zde s rodinou moc nestihli, ale trochu jsme si už zatancovali a zazpívali. na čarodějnicích jsem tu ještě nebyl a musím říct, že jsme dostali dobrý tip," říká muž, který si podobně jako velká část dalších návštěvníků vyrazil s celou rodinou.

Program si užívaly hlavně děti. Diskotéka zabavila většinou ty nejmenší, ty odrostlejší pak čekaly čarodějné úkoly – třeba slalom na koštěti či hod na cíl. Kdo vydržel až do večera, ten se pak mohl pokochat i zapálenou vatrou s čarodějnicí.

Spokojenost i přes komplikace

Nadšení však nebyli jen mnozí návštěvníci, ale také lidé ze Spolku plumlovských nadšenců, kteří akci pořádali.

„Počet lidí odpovídá počasí, měli jsme štěstí," uvedl za pořadatele Marek Otruba.

Událost se však přesto neobešla bez komplikací. „Máme potíže s výpadky elektřiny. Snad nebude průšvih. Co se pak týká programu, vše vyšlo, při tak velkých akcích ani není moc prostoru k improvizaci," uvedl.

Zavzpomínal zároveň na loňské Plumlovské vinobraní, při kterém na poslední chvíli odpadlo vystoupení hudební legendy Vladimíra Mišíka. Pořadatele tak tehdy čekalo rychlé shánění jiného taháku.