„Jsem zde i kvůli vínu, i kvůli kulturnímu programu. A akce je to zatím výborná," pochválila organizátory žena, která se představila jako Soňa.

Prozradila taktéž, že už je na vinobraní v Plumlově potřetí.

„Mělo tu být podle mě více lidí," řekla k letošnímu ročníku. Ten poznamenalo hned několik nepříjemností. Brzy po začátku události začalo pršet. Především však došlo k zásadní změně programu.

„Z naší strany panuje spokojenost. Na přeháňky jsme zvyklí, skoro vždy nám při vinobraní prší. Daleko větší škoda je, že nemohl ze zdravotních důvodů přijet Vladimír Mišík," uvedl hlavní pořadatel Marek Otruba.

I přesto se ale příchozí mohli těšit na několik hudebních vystoupení. Večer zakončila Cimballica, ještě před ní však obsadily pódium kapely Docuku a Walda band. Druhá jmenovaná, jak už název napovídá, hrála a zpívala písně Waldemara Matušky. K ochutnávání vín a burčáku tak spustila například Slavíky z Madridu. Někteří lidé pak přišli hlavně kvůli kulturnímu programu.

„Jsme zde hlavně kvůli vystoupením. Není to pro nás první ročník, už je to ale déle, co jsme se zúčastnili. A jestli vyzkoušíme nějaké víno? To se ještě uvidí," sdělila Radka Bláhová.

Hodně lidí však nakonec prodejci nabídkou přesvědčili. Návštěvníci si navíc mohli také na vinařské stezce vyzkoušet, jak dobře se v jednotlivých odrůdách orientují a tipovat, co vlastně pijí.

„Lidé přemýšlejí, tápou. U červeného pak určí až po druhém vzorku, co pijí. Vesměs to ale poznají," usmívá se Kateřina Jenešová, která jeden ochutnávací stánek měla na starosti.