Dobu čekání před vlastním ponořením borců do vln krátila návštěvníkům svými bonmoty moderátorská dvojice Michal Mucha a Kamil Pecha.

Mimo jiné vyzpovídali i několik hostů. Poslanec Radim Fiala na jejich otázku, zda si také hodlá ve výpusti zaplavat, odpověděl s úsměvem.

„Já tam rozhodně nepolezu, nikdy jsem se moc neotužoval. Mám na sobě silnou bundu, tak raději zůstanu v ní.“

Do vody, která letos měla dva a půl stupně se nakonec vrhlo šestatřicet odvážlivců. Mezi nimi i přemožitelka kanálu La Manche Dana Zbořilová nebo devětašedesátiletý plavecký veterán Bob Pácl.

Namočil si deštníček

„Voda byla super, je jen škoda, že jsem si namočil deštníček,“ postěžoval si Pácl na břehu a sklopil svůj černý deštník, s kterým předtím řádil s ostatními ve vodě.

Plavání se zúčastnili nejen otužilci z Prostějova, ale také jejich kamarádi z Přerova. Diváci však přijeli doslova z celé Střední Moravy.

„Jezdíme se na ty „blázny“ koukat každý rok. Obdivuji je. Já bych do té vody nevlezla ani za nic,“ svěřila se Pavla Novotná z Vyškova a dodala, že nejvíce se jí líbil otužilec v bílém hábitu s věncem na hlavě.

A jak to všechno skončilo?

Ti nejotrlejší plavci vydrželi ve vodě téměř třináct minut, ale nakonec i oni vystoupali na břeh a rozdávali stejně jako jejich kolegové před nimi úsměvy na všechny strany.