Lidé z okolních domů již několikrát žádali o opravu, bezvýsledně. Projekt rekonstrukce už totiž odborníci vypracovali. Jediné, co stojí nové komunikaci v cestě, jsou peníze.

„Je to tady hrozné. Některé díry vysypali štěrkem, ale po pár měsících ho auta vytáhnou znovu ven,“ konstatoval Pavel, který bydlí v nedalekém domě.

Podle něj lidé z okolí několikrát žádali o opravu a upozorňovali úředníky, že se stále nic neděje.

„Projekt jsme už nechali vypracovat, máme dokonce i schválené stavební povolení. Celou akci brzdí jen peníze,“ vysvětlil Antonín Zajíček, vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského městského úřadu.

Z rozpočtu jdou na Šárku místo deseti milionů pouze dva

Na revitalizaci sídliště Šárka vyčlenili zastupitelé v letošním rozpočtu pouze dva z potřebných deseti milionů korun.

„Nechali jsme opravit například souběžnou komunikaci o kousek dál a s ní i chodníky,“ doplnil Zajíček.

Pokračovat s rekonstrukcí se bude až ve chvíli, kdy zastupitelé uvolní další peníze.

„Nejdřív měli opravit tuto průchozí cestu než tu vedlejší, která vede jen k domům a není na ní takový provoz,“ postěžovala si Květa Poláková, která uličkou chodí nakupovat. S ní další stovky lidí denně, někteří využívají blízkou zastávku MHD.

Letos se stavíza sto padesát milionů

Stavební investice přijdou letos městskou pokladnu na 150 milionů korun.

„V průběhu roku je možné zařadit rozpočtové opatření,“ informovala mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová. Radní mohou schválit investice do pěti milionůkorun.

„Větší investice pak zastupitelé,“ doplnila Gáborová.

Podle ní závisí schválení rozpočtového opatření na mnoha faktorech: kolik by investice stála, kolika lidí se nová stavba dotkne a také jak jsou připraveny podklady z jednotlivých odborů úřadu.