„Na organizaci akce se významnou rolí podílela Střední zdravotnická škola Prostějov a také mnoho nadšenců z řad profesionálních hasičů z našeho kraje. Již po páté soutěž vyhrála jednotka Plumlov a získala tak už na stálo putovní pohár. Příští rok nás tedy čeká soutěž o zbrusu nový putovní pohár,“ shrnul hlavní výstupy soutěže mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

A v čem tkví umění vítězného týmu z Plumlova?

„Na takovou akci se nedá připravit za týden, je nutný dlouhodobý výcvik se simulací celé řady situací a stejně vás na soutěži může vždy něco překvapit,“ říká velitel plumlovské hasičské jednotky Ctibor Kocourek s tím, že na Rallye Hamry nikdy přesně hasiči nevědí do čeho jdou.

„Navíc přichystané události vypadají opravdu velmi reálně a je nutné se s nimi poprat krok za krokem,“ říká Ctibor Kocourek.

Letos jej na soutěži překvapilo docela dost zdravovědy, jejíž znalost museli hasiči předvést.

„Samozřejmě všechny úkoly nelze provést přesně podle představ rozhodčích, ale dá se to dohnat třeba hned v úloze další,“ doplnil Kocourek strategii týmu.

Plumlovští hasiči podle něj moc chtěli putovní pohár získat do svého držení a to se jim povedlo.

„Jsem na kluky pyšný, určitě to nějak oslavíme,“ doplnil Kocourek s tím, že příští rok půjdou jeho svěřenci do soutěž s omlazeným kádrem.

„Je potřeba, aby se předvedli i ti mladší a ukázali, že i oni to zvládnou na jedničku,“ uzavřel velitel plumlovských hasičů.

Rallye Hamry 2019 - výsledky