Na prostranství za zdravotním střediskem a lékárnou už vyrostl betonový skelet pro stavbu nového obchodního centra. Zároveň probíhají terénní úpravy a demolice starých a nevyužívaných budov.

Stavba probíhá od listopadu loňského roku, hotovo by mělo být ještě letos.

Dominantní budovou v centru Prostějova je nová radnice.
V Prostějově se v dubnu otevřou brány památek. Podívejte, kdy a jaké

Nákupní centrum pak zákazníkům nabídne na ploše více 2400 metrů čtverečních obchody a služby různého zaměření.

„Návštěvníci budou využívat osm provozoven, například prodejnu Billa, drogerii, lékárnu, chovatelské potřeby, tabák, kavárnu či rychlé občerstvení. Venkovní prostory nabídnou automyčku,“ sdělil obchodní ředitel společnosti MS-INVEST Jaroslav Smrčka s tím, že součástí bude parkoviště pro sedm desítek vozidel.

Příjezdové cesty ke garážím v Prostějově. 3.4. 2024
Město má jasno. Příjezdové cesty ke garážím si opravte sami, vzkazuje

Místo skladů náměstíčko

Do proměny centra obce se už pustila také obec Lutín. V sousedství pošty nyní začala demolice obecní budovy, kde v minulosti fungovala cukrárna.

„Od společnosti Sigma Group letos odkoupíme sedm tisíc metrů čtverečních pozemků, což nás bude stát asi osmnáct milionů korun. Na pozemcích, kde dříve stávaly staré sklady a haly, počítáme s novým náměstíčkem vydlážděným žulovými kostkami. Také s dětským hřištěm, lavičkami, vodním prvkem, pítkem, prostorem pro tržiště a parkovacími místy. Nebudou chybět ani nabíječky pro elektromobily a elektrokola,“ vyjmenoval starosta Jakub Chrást.

Uzavřená olomoucká pobočka Sberbank v březnu 2022
Obce na Olomoucku se po dvou letech dostávají k penězům ze Sberbank

Za nákupákem vznikne park

Obec do svého majetku získá rovněž některé pozemky za budoucím obchodním centrem.

„Snad třicet let tam stála nedokončená a nevyužívaná budova, vlastník ji již demoluje. Část parcel bychom v budoucnu rádi využili například pro stavbu sportovní haly, obecního úřadu nebo bytů pro seniory. Vznikne tam také park,“ popsal Jakub Chrást.

Chátrající stadion ve Sportovní ulici v Prostějově. Archivní foto Deníku. 25. 4. 2022
Ostudy města. Fotbalový stadion ve Sportovní. Co s ním bude

Nová veřejná prostranství by měla obec přijít na zhruba 33 milionů korun bez daně.

„Žádáme na tuto investiční akci o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, doufám, že budeme úspěšní. Jsme rádi, že se bývalý brownfield postupně daří proměnit. Místním občanům i lidem z okolních obcí bude sloužit k nákupům a odpočinku,“ dodal starosta.