„Počasí ani stav sjezdovky dnes není úplně ideální. Sníh sice na svahu leží, ale namrzá. Podle předpovědi má ovšem v noci sněžit, takže otevřeme tak, jak bylo plánováno,“ slíbil ve čtvrtek odpoledne Josef Hofman ze Sokola Kladky.

V Malém Hradisku, kde minulý týden oficiálně otevřeli po delší odmlce sjezdovku, je otevřeno pořád.

„O minulém víkendu jsme po sérii kontrol a modernizaci zajížděli vlek, který je připravený včetně obsluhy. Oficiálně je sjezdovka v provozu, pouze čekáme, až lyžaře přiláká vydatnější sněžení,“ uvedl starosta Malého Hradiska Marian Fiedler.

Běžkaři mohou v Prostějově vyrazit na okruh za Intersparem nebo ke stáji Cavalo. Běžecké stopy nabízí také okolí Drahan, Malého Hradiska či Protivanova.

Servis pro bruslaře

A na své si mohou přijít i bruslaři. Bruslí se na zimním stadionu v Prostějově i na polootevřeném konickém kluzišti, které zahájilo svůj provoz ve středu 1. prosince. Kromě bruslení veřejnosti nabízí také pronájem pro školy nebo na hokejové zápasy, o něž je podle slov správce kluziště Karla Janečka velký zájem. Na ledě prostějovského zimního stadionu mohou ve všedních dnech bruslit školy i veřejnost, přičemž vstupné je deset korun na osobu. O víkendu, kdy na zimní stadion vyráží až dvě stě lidí, přijde dvouhodinový blok na třicet pět korun pro dospělé a třicet korun pro děti do patnácti let. Pokud byste si chtěli pronajmout celou ledovou plochu, připravte si až dva a půl tisíce korun.

Kluziště v Olšanech u Prostějova ani ve Stražisku zatím v provozu nejsou.

„Dokud se teploty drží kolem nuly, nemá smysl plochu u sokolovny stříkat vodou. Musíme počkat, až přijdou silnější mrazy,“ konstatoval olšanský starosta Milan Elfmark.

Podle Jaroslavy Floriánové ze Sokola Stražisko se začne na místním hřišti bruslit nejpozději o Vánocích.

„Měla být obleva, tak jsme zatím se stříkáním kluziště vyčkávali. Vzhledem k aktuálnímu počasí ale co nejdříve začneme. Než se vytvoří kvalitní ledová plocha, potrvá tak čtrnáct dní,“ odhadla.

ZUZANA VYSKOČILOVÁ