„Ministerstvo nám sdělilo, že neshledalo v postupu města rozpor se zákonem. To je pro nás poměrně důležitá zpráva, která nám potvrdila, že celý proces byl v souladu s platnou legislativou. Nyní se tak můžeme opět soustředit na práci, která nás v souvislosti s výstavbou obchodně-společenského centra čeká,“ vyjádřil se náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Procesní stránka je v pořádku, závady jsou v obsahu, říká Matyášek

Co říká na vyjádření ministerstva Aleš Matyášek z opoziční TOP 09?

„Ministerstvo neshledalo žádné pochybení po procesní stránce, která je v pořádku. Závady jsou však v obsahu,“ konstatoval Aleš Matyášek.

„V době vyhlášení záměru prodeje, byly stanoveny i podmínky, které byly závazné. Město ale podle nich nepostupovalo,“ tvrdí opoziční zastupitel. Podle jeho slov radnice chybovala při hodnocení nabídek, když nedodržela kritéria podmínek.

„Záměr měl počítat s kulturním domem a sálem pro pět set lidí. Studie Manthellanu ale s kulturním centrem nepočítá,“ doplnil Matyášek.

Další pokus

Opoziční zastupitelé tak budou po ministerstvu požadovat podrobnější vyjádření.

„Podle ministerstva se jedná o interní podmínky města. My však máme potvrzeno nejvyšším soudem, že pokud je záměr stanoven s podmínkami, musí být splněny. Budeme požadovat, aby se ministerstvo vnitra vyjádřilo ke všem bodům,“ dodal Aleš Matyášek.

Soud pokračuje

Záležitost kolem smluv mezi městem a Manthellanem řeší i soud. Jan Navrátil, šéf Strany zelených v Prostějově, podal ve věci žalobu. Po jejím zamítnutí okresním soudem se odvolal ke krajskému.

Na místě tržnice a Společenského domu (Kasko), který má být srovnán se zemí, má vyrůst obchodní centrum. Petici proti bourání Kaska podepsalo asi dva tisíce lidí. (ham)