Na ploše chtějí zbudovat obchodní centrum s tanečním sálem, restaurací a garážemi.

Které firmy to jsou? Radnice to zatím neví. Jejich jména jsou totiž ukryta, v obálkách na podatelně městského úřadu. Prostějovští konšelé je otevřou až jedenadvacátého dubna, což je termín nejbližšího zasedání zastupitelů města.

Dva zájemci na poslední chvíli

Prostějovskému deníku se přesto podařilo zjistit, že jedním ze zájemců o „KaScentrum“ je developerská skupina Crestyl.

„Čas podání investorských nabídek vypršel v úterý v šestnáct hodin,“ informoval prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil.

Poznamenal, že ještě ten den dopoledne byl ve hře pouze jeden zájemce. Po poledni však přibyli další dva, přičemž poslední z nich odevzdal dokumenty těsně před vypršením lhůty. „Bylo to půl čtvrté,“ prozradil místostarosta.

Architektura i cena

Zájemci měli do obálek vložit dokumenty, jež představí nejen projekt rekonstrukce této lokality, ale i jeho financování a podrobnější plán realizace stavby. Vítěznou nabídku vybere komise složená ze zástupců vedení města a jednotlivých odborů.

„Návrhy budeme hodnotit podle několika kriterií. Posoudíme celkovou architektonicko-urbanistickou koncepci, to, zda-li se vůbec vyplatí jej realizovat, ale i navrhovanou cenu, za niž chce investor námi nabízené nemovitosti koupit,“ uvedl Miroslav Grepl, vedoucí odboru správy majetku města Prostějova.

Sál pro pět set lidí a parkování

Radnice má i další požadavky.

„Předkládaný záměr musí respektovat městskou památkovou zónu a zajistit co nejvíc parkovacích míst. Součástí navržené výstavby pak bude také společenské centrum se sálem projektovaným pro nejméně pět set lidí,“ poznamenal.

Vícepodlažní galerie s butiky

Jeden ze tří zájemců, společnost Crestyl, chce na místě Společenského domu a v jeho okolí vybudovat obchodně-kulturního centrum s restaurací, butiky a parkovacím domem, které by mělo vzniknout jako vícepodlažní moderní galerie.

„Našim cílem je vrátit život do měst a zajistit obyvatelům veškeré potřebné zboží a služby na jednom místě v blízkosti jejich bydliště. Chceme nabídnout takové značky a společenské vyžití, aby lidé již nemuseli dojíždět do obchodních center na okraji města nebo dokonce mimo něj,“ prohlásil Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Ve chvíli, kdy komise vybere vítězný návrh, dostane společnost nemovitosti k pronájmu. Teprve po kolaudaci je vedení města prodá.

„Nájemné bude třicet korun za metr čtvereční za rok a odečteme jej pak z kupní ceny,“ poznamenal Grepl.

„Jde o obrovskou investici a nesmírně lukrativní pozemky přímo v centru města. Teprve až investor splní naše podmínky, dojde k prodeji,“ řekl Uchytil.