„Provoz zahájíme asi v půli ledna,“ upřesnil kouč Břetislav Usnul, kterého Deník navštívil ve středu v restauraci penzionu. Dlážděnou podlahu vyhřívalo teplo z plynového kotle, před krbem si hrál bílý kocour s fenkou jezevčíka.

„Je zde klid, pohoda,“ pochvaloval si výběr místa.

„Nejsme někde na náhorní plošině, ale v údolíčku, které nás chrání před větry. Navíc slunce, pokud samozřejmě není zamračeno, svítí po celý den,“ zvedl Usnul ruku k obloze.

U stavení vybudovaného ze silných kmenů se pásly ovce. „Plánujeme i chov drůbeže. Na vesnici to patří,“ zmínil se.

Bezbariérový penzion vyrostl na půdorysu někdejšího statku.

„Zprvu jsme počítali, že ho zřídíme právě v něm. Ukázalo se ale, že není v dobrém stavu, a rekonstrukce tak nepřicházela v úvahu,“ konstatoval Břetislav Usnul.

Stavba srubu trvala rok a půl. Přišla poměrně draho a majitelům nezbývá než doufat, že penzion na sebe vydělá. „Stojí na trase pro běžkaře a cyklisty. Po celý rok jej tak mohou využívat amatérští i vrcholoví sportovci. Přes léto u nás plánujeme akce spojené s venkovním grilováním a udírnou,“ popsal trenér úspěšné cyklistky.

Návštěvníkům, kteří budou chtít přespat, nabídne penzion dvacet lůžek. „Máme i saunu a posilovnu,“ podotkl Usnul.

Vesnička Repechy má zhruba dvacet stálých obyvatel a spadá pod obec Bousín. Z větších sídel je nejblíže městys Protivanov. „V penzionu v Repechách jsem se byl podívat. Je to tam pěkné,“ nechal se slyšet protivanovský starosta Karel Trnečka.

Míní, že penzion Lada obstojí. „Přímo v centru Protivanova máme také penzion. Neslyšel jsem, že by si jeho majitelé stěžovali na slabou návštěvnost,“ poukázal v této souvislosti.

Ocenil klidnou lokalitu u Repech, v níž penzion stojí. „Myslím si, že bude optimální pro rodiny s dětmi,“ vyjádřil se Trnečka. (rh)