Přípravy revitalizace lokality bývalých Jezdeckých kasáren jsou v plném proudu. Vedení města zve na veřejné projednání. "Přijďte na veřejné projednání návrhu za účasti autorů projektu a vítězek urbanisticko-architektonické soutěže Ing. Romany Michálkové a Ing. Adély Chmelové," informuje radnice na městském webu. Předmětem projednání je představení návrhu nového parku, který ve středu areálu Jezdeckých kasáren vzniká.

Jste zvědaví na budoucí podobu lokality Jezdeckých kasáren? Přijďte na radnici. Vizualizace: Magistrát města ProstějovaVizualizace: Magistrát města ProstějovaZdroj: Deník/VLP Externista

Vítězný návrh urbanisticko-krajinářského řešení lokality bývalého areálu Jezdeckých kasáren, byl veřejnosti představen na jaře minulého roku. Budoucí podobu rozsáhlého prostoru mezi ulicemi Studentská, Jezdecká, Lidická a Šárka, navrhly čtyři dámy z Prahy.

Víte, že tam, kde se dnes tyčí prostějovská radnice, stávala kdysi městská kasárna? Vojenský objekt byl zbourán v roce, kdy se začalo budoucí sídlo konšelů stavět. Bylo to ještě před první světovou válkou.
Takoví jsme byli. Vzpomínky na starý Prostějov: kasárna

Architektky Romana Michálková, Adéla Chmelová, Olga Lebedeva a Eliška Olšanská svůj návrh tehdy popisovaly: "Park, kde se nenudím, ale kde se také mohu skrýt a být sám sebou. Park, který spojuje. Spojování různých zájmových a věkových skupin, ale i propojování fyzické v rámci struktury města. Nabídka aktivit pro trávení volného času všech obyvatel. Skrytá místa v zeleni pro dětské dobrodružné výpravy. Místo klidné procházky a odpočinek na slunci i ve stínu. To je místo bývalých kasáren."

Jezdecká kasárna v Prostějově

 Bývalá jezdecká kasárna, postavená v roce 1892 místo starých kasáren na hlavním náměstí. Bývalá jezdecká kasárna, postavená v roce 1892 místo starých kasáren na hlavním náměstí.Zdroj: SOkA

Jezdecká kasárna v Prostějově byla založena v roce 1891 jako náhrada za staré kasárny, které stály na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka. Stará kasárna na náměstí T. G. M. byla zbourána v roce 1911 kvůli stavbě nové radnice. Za první republiky sídlil v Jezdeckých kasárnách část 6. jezdeckého pluku. Od 1. 9. 1969 sídlil v kasárnách VÚ 3412, který se specializoval na radiolokaci. V roce 1996 byl VÚ 3412 přesunut do Přerova.
V areálu kasáren bylo celkem 13 budov. Součástí byla jídelna, sklad a autopark. V roce 2016 byly kasárna zbourány s výjimkou budovy jízdárny.
Zdroj: wikipedia