Jedná se o první provozovnu světoznámého fast foodového občerstvení na Prostějovsku

Přínos pro obec i celé okolí

"Pro obyvatele Mořic a blízkého okolí přinese restaurace nová pracovní místa. Na vrcholu sezóny to může být až sto pracovních pozic, což naší lokalitě jistě pomůže," říká starosta Mořic Tomáš Pavelka s tím, že Fast food má vzniknou u exitu dálnice D1, jižně od obce směrem do Morkovic-Slížan. "Část pozemku vlastní obec, další díl pak soukromý vlastník. Všechny tři strany už podepsaly smlouvu o smlouvě budoucí. Nyní vedení obce čeká jednání o korekci územního plánu," doplňuje Pavelka.

Stavba cyklostezky spojující Anenskou ulici s Anglickou v Prostějově. 18.5. 2022
Cyklostezku mezi paneláky konečně staví, po čtyřech letech

Dlouholetá snaha vidí světlo na konci tunelu. Atraktivní McDonald’s by měl vyrůst vedle stávající čerpací stanice.

"Snažil jsem se o to, aby zde byla pobočka McDonald’s sedm až osm let. Naše benzínka je hned u sjezdu z D1 a zatím tam stojí jak sám voják v poli. Po dálnici jezdí spousta auta, ale od Vyškova prakticky až za Kroměříž není žádné podobné občerstvení," říká provozovatel mořické čerpací stanice Jaroslav Přidal a dodává: "Věci se pohnuy hodně dopředu, ale víte jak to v dnešní době chodí. Ceny materiálů rostou raketovým způsobem a nikdo vám nezaručí, že se od nakonec projektu neustoupí."

Nejmladší starosta v republice věří, že se stavět bude.

"Podle plánu se bude restaurace stavět při dálničním sjezdu u Mořic. První hosty má podnik přivítat na konci příštího roku," uzavírá starosta.

V Olomouckém kraji se mezinárodní řetězec s rychlým občerstvením rozrůstá. S v minulém roce vybudovanou pobočkou poblíž Litovle u D35, jsou další tři provozovny McDonald’s přímo v Olomouci.

Nejbližší provozovny McDonald's v regionu

Olomouc, Kafkova, Horní Lán
Olomouc, Galerie Šantovka
Olomouc Centrum, náměstí Národních hrdinů
Litovel-Unčovice, D35
Tvarožná, D1
Zlín, Centro Zlín
Zlín - Malenovice
Zlín, náměstí Míru