Úpravy se dočká linka mezi Prostějovem a Vyškovem.

„Nově bude spoj číslo třináct, který jede v 7.23 hodin, vedený přes Dobrochov a Kobeřice," uvedla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Změny se dočká také autobus z Prostějova přes Konici do Kladek, který vyjde vstříc školákům.

„Na základě požadavků Základní školy v Kladkách bude spoj číslo dvacet z Kladek do Konice uspíšen na 16.30 hodin.

Na lince z Prostějova do Ludmírova a Kladek budou zavedeny nové spoje. V 13.45 pojede autobus z Konice do Kladek a ve 14.17 z Kladek do Konice," uvedla Jana Gáborová.

Další změna se dotkne spoje dvacet na lince mezi Prostějovem a Němčicemi nad Hanou. Tato linka bude nově zastavovat i v Obědkovicích.

„K drobným časovým posunům v rámci přestupných návazností dojde i na některých dalších autobusových linkách," vzkazuje dopravce.

Nové řády i na železnici

Od neděle začnou platit také nové jízdní řády na železnici. Po třech letech dojde k obnovení vlakového spojení mezi Dzbelem a Chornicemi. Na trať vyjedou čtyři páry osobních vlaků.

„V pracovní dny jedou vlaky v 6.35 a v 16.17, v 8.17 a v 18.17 každý den až do Moravské Třebové. Zpět do Dzbele jedou v pracovní dny v 6.15, v 8.12 a v 15.56, o víkendu v 7.12 a denně v 17.56," upřesnila regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Zároveň dodala, že na ostatních tratích cestující nezaznamenají podstatnější změny. 

SOUVISEJÍCÍ: Vlaky znovu vyrazí údolím Nectavy. Co tomu říkají místní?