Současně byla zprůjezdněna i navazující Blahoslavova ulice, čímž se výrazným způsobem vylepšila často až kritická dopravní situace v centru města.

Slavnostně byly obě komunikace předány do provozu v pátek 1. listopadu. O dva měsíce později, než bylo původně plánováno.

Plumlovská na první pohled opravdu prokoukla.

"Myslím, že se to podařilo. Byla to náročná akce, přece jenom se jedná o jednu z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Já mám hlavně radost, že se to udělalo komplexně. Tedy se všemi odstavnými plochami, zálivy, autobusovými zastávkami a zelení," pochvaluje si novou podobu prostějovský primátor František Jura.

"Musíme mít radost"

Hlavní finanční zátěž neslo samotné město, i když investorem byl Olomoucký kraj.

"Je to sice krajská investice, ale náklady města výrazně převýšily ty krajské. Kraj dělal silnici, ale město všechny sítě a další věci s tím spojené," komentoval hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a dodal: "Když se na tu ulici podívám, myslím, že se to opravdu povedlo, vypadá hezky. Obyvatelé města sice hodně trpěli, ale myslím, že to stálo za to."

Velká úleva se zračila i ve tváři náměstka primátora Jiřího Rozehnala, který měl celou rekonstrukci na starosti.

"Jsem moc rád, že už to je za námi. Akce je komplexní se vším všudy. Jak už to tak bývá, vše zlé a nepříjemné je už zapomenuto. Když se teď podíváte na tu krásnou ulici, jakou má vizáž a je moderní odpovídající dvacátému století, tak musíme mít radost," s úsměvem líčil své pocity náměstek Rozehnal.

Pokračuje proměna terminálu

Stavební práce v centru města se však ještě nezastaví. Stále se pokračuje na rekonstrukci autobusového terminálu na Floriánském náměstí.

"Čekáme ještě na dodání střechy terminálu, zasklení a uvedení do provozu. Poté přikročíme k dokončení spojky Hliníky, kde z důvodu obrovského množství nekvalitního podložení musíme sanovat daleko větší množství hmot, než se v projektu předpokládalo. Dokončení by podle předpokladů mělo být do konce letošního listopadu," informoval Jiří Rozehnal.

Do rekonstrukce Plumlovské ulice investovalo město Prostějov 67 milionů korun. Olomoucký kraj přispěl 13 miliony korun. Oproti původnímu rozpočtu se navýšila konečná částka o 10 milionů korun.

"Důvodem navýšení jsou vícepráce, které souvisely s přeložkami a opravami sítí, se kterými se nepočítalo," vysvětluje primátor Jura.