V Seloutkách došlo k vloupání do tří sousedících staveb rodinných domů. „Neznámí pachatelé novostavby poškodili a odcizili nejrůznější nářadí. Majitelům vznikla škoda v celkové výši za téměř sto deset tisíc korun,“ sdělila prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková. Z novostavby rodinného domu ve Smržicích pak pachatelé odnesli jedenáct radiátorů, vypínače, zásuvky, fasádní barvu, křovinořez a dvě dětská horská jízdní kola. Majitelé vyčíslili škodu na bezmála šedesát tisíc korun.

Zloději podle policistů spoléhají na to, že lidé nechávají nářadí, nástroje a stavební materiál přímo v rozestavěném domě. „Často se setkáváme s krádežemi dlažeb, kotlů nebo radiátorů. Lidem, kteří tyto věci nechávají na stavbách doporučujeme, aby si pořídili alespoň provizorní alarm,“ dodala Nedělníková.

Majitelé novostaveb se nájezdu zlodějů bojí, drahé nářadí však na staveništi stejně nechávají. „Na stavbě mám věci za zhruba sto dvacet tisíc korun. Uložené tu mám třeba vrtačky nebo celkem drahou sbíječku. Také jsem si už přivezl nový nábytek včetně sedačky a kuchyňské linky. Kdybych měl místo, kam jinam tyto věci uložit, už dávno bych to udělal. Bohužel bydlím v malém bytě, kde se prostě nevejdou,“ řekl mladý muž z Prostějova, který svou stavbu podle svých slov co nejlépe zabezpečil.

„Koupil jsem kvalitní dveře a bezpečnostní zámky. Uvažuji i o kamerovém systému, který dřív nebo později stejně pořídím. Snad mě do té doby nikdo nevykrade,“ dodal stavitel.

Na stavbách se v září loupilo také v Čelechovické Kapli, kde zloději ukradli materiál a radiátory za téměř sto padesát tisíc korun. V Prostějově vybrali stavební buňku a materiál na zateplení si odnesli také z novostavby ve Smržicích.

Přečtěte si také: