„Tento výšlap patří k tradicím, které v naší rodině každoročně dodržujeme. Chodívali jsme ještě v dobách, kdy tu ani nestála rozhledna. Oceňujeme práci organizátorů, že i ve státní svátek udělají něco pěkného pro své spoluobčany. To už se málo kde vidí,“ uvedli manželé Vystavělovi, kteří přišli s rodinou a známými.

Z technických důvodů uzavřená rozhledna naštěstí nikoho neodradila a i tak si sem lidé našli první den v roce cestu. „Bude dvanáct hodin a už zde bylo více jak tisíc šest set lidí,“ prozradili pořadatelé s tím, že ty největší skupiny dorazí právě ještě po poledni.


Ten komu se podařilo nejvyšší vrchol Hané zdolat, obdržel na památku zlatou medaili. Na místě pak bylo připraveno bohaté občerstvení. V nabídce nechyběl například jelení guláš, točené pivo nebo svařák na zahřátí. Rodiny s dětmi pak uvítali možnost opéct si v krbu špekáček.

Nejen, že tak lidé zahájili nový rok pohybem, ale na Kosíři se mohli setkat a popovídat si se svými sousedy a přáteli, které by za normálních okolností třeba ani nepotkali.