„Je to určitě dobrá zpráva, a kdyby jezdily vlaky častěji, byla bych jenom ráda. Je to docela otrava, když člověk jede z práce, o pár minut nestihne vlak, a pak musí další hodinu čekat," míní Radka Skoumalová z Prostějova, která dojíždí za prací do Olomouce.

Železniční dopravu rozšíří čtyři ranní a čtyři odpolední spoje. Ve špičkách tak budou mezi oběma městy jezdit vlaky přibližně v půlhodinových intervalech.

„Naším cílem je co nejvíce podpořit mobilitu pracovní síly, což je zásadní především v současné nelehké ekonomické situaci. Dalším důvodem je nabídka služeb pro mladé lidi, kteří dojíždějí za vzděláním," vysvětlil Alois Mačák, krajský náměstek pro dopravu.

Plumlov a Kosíř

Pasažéry přepraví pět nových spěšných vlaků v obou směrech.

„Ráno pojede jeden, odpoledne pak zbývající čtyři. Cestující budou vozit dvě vlakové soupravy pojmenované Plumlov a Kosíř, které mají svými názvy upozorňovat na turistické zajímavosti Prostějovska," uvedla Kateřina Šubová, regionální mluvčí Českých drah.

Vlaky vyjedou na trať v pracovní dny.

„Z Olomouce do Prostějova odjedou ve 14:07 a 16:07, v opačném směru z Prostějova v 15:35 a 17:35 hodin," doplnila Kateřina Šubová.

Do Šumperka přímo a s internetem

Větší komfort čeká také na cestující, kteří se potřebují dostat až do Šumperka.

Linka z Nezamyslic pojede přes Prostějov a Olomouc a bude protažená přes Zábřeh až do Šumperka.

„Budou na ní jezdit zánovní jednotky, které jsou bezbariérové a mají klimatizaci, zásuvku na elektřinu i bezdrátové připojení k internetu," uvedla regionální mluvčí Českých drah.

Zároveň dodala, že na žádost cestujících pojede v pracovní dny nový osobní vlak, který bude vyjíždět z Prostějova do Olomouce minutu před pátou hodinou ranní.

Změn se dočkají spoje i mezi Červenkou a Prostějovem, které budou jezdit po celý týden v pravidelném dvouhodinovém intervalu. Změny ve vlakové dopravě začnou platit v neděli 15. prosince.